
Wetenschappers ontwikkelen nieuw soort hiv-test
Wetenschappers werken aan een nieuw soort hiv-test waarbij patiënten zelf in de gaten kunnen houden hoeveel van het virus in het bloed zitten. De test wordt vergeleken met een test voor diabeten waarmee ze zelf hun bloedsuikerlevels kunnen controleren.
De Britse wetenschappers zeggen dat de test nog heel nieuw is en nog niet helemaal naar wens werkt, maar dat het de mogelijkheden geeft voor meer.
Het apparaatje heeft een druppel bloed nodig waarmee het hiv-niveau wordt gemeten. Op die manier kunnen patiënten zelf in de gaten houden hoe het met de ziekte gaat. Momenteel kost het nog zo'n drie dagen om dit te kunnen doen.
Bij 95 procent van de 991 testen bleek het resultaat van het apparaat juist. Het uitvoeren van de test kost zo'n 20 minuten.