
Alle uitslagen zijn binnen, maar nog niet overal zijn alle stemmen geteld
De voorlopige uitslagen van de gemeenteraadsverkiezingen zijn binnen. Met de uitslagen van de gemeenten Lingewaard en Doetinchem zijn alle uitslagen bekend. Nog niet overal zijn alle stemmen geteld.
Zo is de verkiezingsuitslag in Amsterdam gebaseerd op ruim 80 procent van de stemmen. Het zou dus kunnen dat daar nog zetelverschuivingen optreden.
Alle 333 uitslagen zijn in ieder geval bekend en dat brengt het opkomstpercentage bij deze gemeenteraadsverkiezingen op 50,5 procent. Nog nooit gingen zo weinig mensen naar de stembus voor gemeenteraadsverkiezingen. Vier jaar geleden was dit nog 54,9 procent. In 2014 was het percentage 53,8 procent. Dat was toen een historisch dieptepunt.
De lokale partijen hebben het zoals verwacht ook bij deze gemeenteraadsverkiezingen weer goed gedaan. Vier jaar geleden werden ze gezamenlijk al de grootste van Nederland en dat is dit jaar niet anders.
De verkiezingen in het kort
- Waarom de gemeenteraadsverkiezingen belangrijk zijn
- Lees hier onze laatste verkiezingsupdate terug
- We deden ook onderzoek: gemeenten hebben veel te weinig geld om woningen van het gas af te halen
- Wat heeft de gemeente eigenlijk te zeggen over windmolens?
- En over asielzoekerscentra?
- Gemeenteraden krijgen steeds meer ingewikkelde dossiers op hun bordje, dat dreigt te veel te worden
NUjij: Uitgelichte reacties