
'Ten onrechte uitbetaald pgb-geld blijvend zoek'
Dat schrijft De Telegraaf.
Alleen als er sprake is van overduidelijke administratieve fouten, bijvoorbeeld als er tweemaal geld voor hetzelfde werk is gestort, zal de Sociale Verzekeringsbank (SVB) vragen het geld terug te storten.
De bank is sinds januari verantwoordelijk voor de uitbetaling van de zorgbudgetten. Nog steeds zijn de problemen die toen ontstonden niet opgelost.
Betalingsacherstand
Staatssecretaris Van Rijn (Volksgezondheid) trekt ook 20 miljoen euro uit voor mensen die in de problemen zijn gekomen door de betalingsproblemen van het persoonsgebonden budget (pgb).
Veel pgb’s zijn door de SVB, vanwege betalingsachterstand, goedgekeurd zonder naar de details van de contracten te kijken. De check werd overgeslagen om te zorgen dat zorgverleners niet zonder salaris bleven zitten.