iPod Classic uit productie vanwege niet beschikbare onderdelen
Dat zei ceo Tim Cook tegenover The Wall Street Journal tijdens een door de krant georganiseerde conferentie.
Cook werd de vraag gesteld waarom het klassieke model van de muziekspeler uit de handel is genomen. Volgens hem had die optie de voorkeur, omdat het alternatief zou betekenen dat Apple de iPod volledig opnieuw moest ontwerpen met meer recente onderdelen.
"Die (oude onderdelen) maken ze niet meer. We zouden een heel nieuw product moeten maken, de ontwikkeling daarvan zou enorm veel werk zijn", aldus Cook.
Volgens hem staat dat niet in verhouding met het aantal consumenten dat nog interesse heeft in de iPod Classic.
Het oude model was sinds de introductie van touchfunctionaliteit in de iPod Nano de enige beschikbare uitvoering die nog het typerende 'clickwheel' had om door menu's te navigeren.
Sinds vorige maand wordt de iPod Classic niet meer aangeboden door Apple. Het bedrijf verkoopt nog wel de iPod Shuffle, iPod Nano en iPod Touch. De totale verkoop van iPods blijft echter al jaren dalen.