
Fotodienst Twitpic sluit alsnog per 25 oktober
Dit meldt eigenaar Noah Everett op de blog van Twitpic.
Dat eerdere bericht kwam op zijn beurt weer in navolging van de aangekondigde sluiting van Twitpic begin september. De dienst zou toen per 25 september offline gaan.
Twee weken later berichtte Twitpic echter dat het dankzij een overname kon blijven bestaan. Die overname blijkt nu niet meer door te gaan. Everett verontschuldigt zich voor de valse hoop die hij gebruikers heeft gegeven.
De sluiting is een indirect gevolg van een conflict met Twitter, dat de naam van de fotodienst te veel op die van zijn eigen sociale netwerk vindt lijken.
Financiële drempel
In 2009 wilde Twitpic de merknaam namelijk officieel registeren, maar het bedrijf werd door Twitter benaderd om daar van af te zien.
Als Twitpic niet mee zou werken, zou de fotodienst geen toegang krijgen tot de api van Twitter. Zonder die toegang is de dienst compleet onbruikbaar.
Omdat Everett naar eigen zeggen niet de financiële middelen had om een rechtszaak tegen Twitter te bekostigen en zo de registratie van de naam juridisch af te dwingen, besloot hij daarom onlangs te stoppen met Twitpic.
De verwachte overname zou waarschijnlijk wel voor voldoende financiële middelen hebben gezorgd om de zaak aan te kunnen vechten.