
Diverse HTC-toestellen verboden in VS
Dat heeft de International Trade Commission (ITC) dinsdagavond besloten. De uitspraak was meerdere malen uitgesteld.
Het verbod gaat pas op 19 april 2012 in. Om welke producten het gaat is niet direct duidelijk. Wel is duidelijk dat het om slechts één patent gaat. Dit patent ziet toe op de techniek waardoor bepaalde apps gegevens van andere apps kunnen gebruiken.
Op die manier wordt een telefoonnummer in een app bijvoorbeeld aanklikbaar zodat het nummer direct gebeld kan worden. De inbreukmakende techniek wordt alleen gebruikt in Android 1.6 tot en met 2.2.
Deze techniek wordt ook gebruikt in andere Androidtoestellen, maar het gaat om gedateerde versies van het besturingssysteem. De gevolgen zullen daarom waarschijnlijk meevallen. HTC heeft al laten weten dat het de software zal aanpassen. De kans is dus groot dat het verbod nooit invloed zal hebben.