
Koeweit verbiedt spiegelreflexcamera’s
De regering in Koeweit heeft een verbod op digitale spiegelreflexcamera’s in het leven geroepen. Burgers mogen de lijvige camera’s niet meer in de openbare ruimte gebruiken, maar persfotografen worden vooralsnog ontzien.
De ministeries van informatie, sociale zaken en financiën hebben gezamenlijk een verbod op digitale cameraspiegelreflexcamera’s doorgevoerd. Het verbod houdt in dat burgers zich niet in het openbaar mogen vertonen met deze fototoestellen. Alleen persfotografen mogen zich nog met een ‘dSLR’ op straat begeven.
De precieze reden van het verbod is niet duidelijk. Volgens Kuwait Times zijn mensen in Koeweit er echter niet aan gewend om op de foto te worden gezet, omdat men er ‘nauwelijks bekend is met kunst’.
De krant stelt dat het verbod veel vragen oproept onder hobbyfotografen. Zo zouden ze niet snappen waarom het verbod alleen geldt voor digitale spiegelreflexcamera’s en niet voor bijvoorbeeld digitale compactcamera’s of telefooncamera’s.