
Verstappen moet alleen teammaat Pérez voorlaten na inhaalrace in Saoedi-Arabië
De als vijftiende begonnen Verstappen probeerde in de slotfase van de race nog wel druk uit te oefenen op zijn Mexicaanse teammaat, maar kwam niet bij Pérez in de buurt. De Nederlander vreesde een probleem aan een aandrijfas van zijn Red Bull, dat hem zaterdag in de kwalificatie ook al plaagde.
Verstappen reed in de allerlaatste ronde nog wel de snelste rondetijd, waardoor hij aan de leiding blijft van het wereldkampioenschap met 44 punten. Pérez heeft een puntje minder en staat tweede.
Alonso hield de coureurs van Mercedes en Ferrari van zich af en kwam voor de tweede race op rij als derde over de streep. Dat werd in eerste instantie een vierde plaats nadat hij na afloop nog een tijdstraf van tien seconden kreeg. Russell erfde zo de derde podiumplaats. Uiteindelijk draaide de wedstrijdleiding deze straf weer terug en pakte Alonso dus zijn honderdste podiumplaats.
Lewis Hamilton werd vijfde in de tweede Mercedes, voor de tegenvallende Ferrari's. Met een zesde plaats voor Carlos Sainz en de zevende voor Charles Leclerc was het een weekend om snel te vergeten voor het Italiaanse team.
Nyck de Vries was in de race bij veel gevechten in het achterveld betrokken en kwam uiteindelijk als veertiende over de finish. De AlphaTauri-coureur was vooral fel in gevecht met Logan Sargeant in de Williams. De Vries haalde de Amerikaan op fraaie wijze in.

Verstappen negeerde team voor extra WK-punt: 'Groot verschil met Pérez'
Safetycar pakt goed uit voor Verstappen
Na een voorzichtige start begon Verstappen gestaag aan zijn opmars, die hem tot Leclerc bracht op de zevende plaats. De Nederlander hoefde de stoppende Ferrari's niet voorbij, en profiteerde daarna van een gunstige safetycar. Die kwam de baan op omdat Lance Stroll zijn Aston Martin langs de kant had geparkeerd.
Pérez raakte zo zijn opgebouwde voorsprong kwijt, en ook Russell en Alonso kwamen snel binnen schootsafstand van de regerend wereldkampioen. Terwijl Verstappen zich snel langs de Mercedes en de Aston Martin werkte, kon Pérez een klein gat opbouwen.
Dat bleek uiteindelijk genoeg voor de Mexicaan, die Verstappen op afstand kon houden. De Nederlander moest zijn team er bovendien van overtuigen dat er een probleem was met zijn aandrijfas. Verstappen hoorde een raar geluid, en had ook niet de snelheid om in de aanval te gaan bij Pérez. De uiteindelijke winnaar bleef soeverrein aan kop en boekte zo de de vijfde zege van zijn loopbaan.
Top tien Grand Prix van Saoedi-Arabië
- 1. Sergio Pérez (Red Bull)
- 2. Max Verstappen (Red Bull)
- 3. Fernando Alonso (Aston Martin)
- 4. George Russell (Mercedes)
- 5. Lewis Hamilton (Mercedes)
- 6. Carlos Sainz (Ferrari)
- 7. Charles Leclerc (Ferrari)
- 8. Esteban Ocon (Alpine)
- 9. Pierre Gasly (Alpine)
- 10. Kevin Magnussen (Haas)
Team Alonso in de fout, Ferrari's stellen teleur
Bij Aston Martin ging het mis bij het inlossen van een vijf seconden tijdstraf die Alonso kreeg voor een verkeerd gepositioneerde auto op de startgrid. Monteurs raakten de auto al aan toen de Spanjaard stilstond bij zijn team. Dat was voor de wedstrijdleiding reden om na de race nog eens tien seconden straf te geven. Daardoor verloor Alonso zijn derde plaats aan Russell. Drie uur na de race ging Aston Martin in protest, waarna de wedstrijdleiding de straf weer introk.
Het weekend van Ferrari ging van kwaad tot erger. Leclerc stoomde nog wel op vanaf de twaalfde startplaats, die hij kreeg na een gridstraf. De Monegask bleef Verstappen tot zijn eerste pitstop nipt voor, die hij een ronde na teamgenoot Sainz maakte.
De beide Ferrari's kwamen zo voor Stroll, maar uitgerekend de Canadees zorgde vervolgens voor een safetycar met een kapotte Aston Martin. Die pakte slecht uit voor Ferrari, al hadden de beide auto's daarna ook simpelweg de snelheid niet om iets naar voren uit te richten.
De volgende Grand Prix is over twee weken in het Australische Melbourne.