
De Vries verwacht dat auto van AlphaTauri in Jeddah beter tot zijn recht komt
"Het is geen geheim dat we nog niet zijn waar we naartoe willen", zegt De Vries woensdag op de site van zijn team. "We hebben het gevoel dat we het gat nog meer moeten dichten in de langzame bochten en het circuit in Bahrein heeft er daar veel van. Hopelijk ligt het circuit in Saoedi-Arabië onze auto beter."
De 28-jarige coureur uit Sneek kon anderhalve week geleden bij de seizoensopener in Bahrein weinig uitrichten en eindigde als veertiende. Het was zijn tweede race in de Formule 1, nadat hij vorig jaar namens Williams de Grand Prix van Italië had gereden.
Veel circuits zijn nog onbekend terrein voor De Vries. Dat geldt ook voor de baan in Jeddah. "Ik heb de race vorig jaar bijgewoond, maar er nog nooit gereden. Ik heb veel op het circuit gereden in de simulator, afgelopen week nog. Het ziet er cool, snel en verraderlijk uit. Ik kijk eerlijk gezegd enorm uit naar de uitdaging."

'Het middenveld ligt heel dicht bij elkaar'
AlphaTauri strijdt dit seizoen - achter Red Bull, Ferrari, Mercedes en verrassing Aston Martin - met onder meer Alpine, Haas en Alfa Romeo om de laatste WK-punten in elke race. Net als De Vries slaagde zijn teamgenoot Yuki Tsunoda er begin deze maand niet in om Bahrein met minimaal een punt te verlaten.
"Het middenveld in de Formule 1 ligt heel dicht bij elkaar", weet De Vries. "Het gevecht om de punten is heel lastig, omdat je al vier topteams voor je hebt die de eerste acht plaatsen innemen. Het wordt een uitdaging, maar we moeten ervoor zorgen dat we niets aan het toeval overlaten en kunnen toeslaan bij mogelijke kansen."
De Grand Prix van Saoedi-Arabië begint zondag om 18.00 uur. Regerend wereldkampioen Max Verstappen schreef begin deze maand in Bahrein de eerste race van het seizoen op zijn naam en gaat zodoende aan de leiding in de WK-stand.