
Hamilton doorbreekt serie Red Bull
Sebastian Vettel vertrok in 2011 al twaalf keer van de eerste startplaats, waaronder in de afgelopen vijf races. De kersverse tweevoudig wereldkampioen moest in Yeongam echter genoegen nemen met de tweede tijd, op twee tienden van een seconde van de man op pole.
De laatste coureur die in een auto van een ander team dan Red Bull Racing van de eerste startplaats mocht starten was Nico Hülkenberg in Brazilië in 2010. De laatste pole van McLaren dateert van datzelfde jaar. In Canada op 13 juni was ook toen Hamilton de snelste.
Jenson Button bevestigde de hervonden vorm van McLaren met de derde startpositie. De winnaar van de afgelopen race in Japan deelt de tweede startrij met Mark Webber, die in de tweede Red Bull de vierde tijd klokte.
Massa
Felipe Massa kende voor de tweede race op rij een betere kwalificatie dan zijn Ferrari-kopman Fernando Alonso. Beide wagens van de Italiaanse renstal vullen de derde startrij.
Nico Rosberg kon in het laatste deel van de kwalificatie slechts één tijd zetten met zijn Mercedes en start als zevende, met naast zich Vitaly Petrov in de Renault. Beide Force India's maken de top tien compleet, met Paul di Resta voor zijn teammaat Adrian Sutil.
Michael Schumacher had problemen met de banden van zijn Mercedes en kwam niet verder dan de twaalfde tijd.