
Eddie Murphy in gesprek over hoofdrol in nieuwe versie van Pink Panther
Eddie Murphy gaat naar verluidt de hoofdrol spelen in een reboot van de Pink Panther, melden Amerikaanse media. De 62-jarige acteur zal de rol van de klunzige inspecteur Jacques Clouseau op zich nemen.
De nieuwe film wordt volgens bronnen van The Hollywood Reporter een liveactionfilm met computergeanimeerde personages.
Voor het eerst in de geschiedenis van de franchise zouden Clouseau en de roze panter uit de openingsscènes van de films samen op het witte doek te zien zijn. De inspecteur en de panter worden als agenten aan elkaar gekoppeld voor een zaak.
De Pink Panther verwijst in de eerste plaats niet naar een echte roze panter, maar naar een diamant die een vlek bevat in de vorm van het dier. Het juweel komt in veel films van de franchise terug.
De eerste film dateert van 1963 met Peter Sellers in de hoofdrol van inspecteur Clouseau. De recentste film komt uit 2009. Daarin speelde Steve Martin de rol van de inspecteur.