
Rufus Sewell speelt prins Andrew in Netflix-film over omstreden interview
Gillian Anderson, bekend van rollen in The X Files en Sex Education, neemt de rol van Emily Maitlis op zich. Maitlis nam in 2019 het interview met prins Andrew af.
In Scoop wordt getoond hoe de BBC erin slaagde prins Andrew voor de camera te krijgen. De film is deels gebaseerd op het boek van voormalig Newsnight-producent Sam McAlister. Daarin worden meerdere details over het gesprek met Andrew onthuld.
McAlister komt zelf ook langs in de film. Zij wordt gespeeld door Billie Piper. Keeley Hawes is te zien als Amanda Thirsk, de voormalige privésecretaris van Andrew. Thirsk was de drijvende kracht achter het interview.
In het veelbesproken interview sprak Andrew onder meer over zijn vriendschap met zedendelinquent Epstein en beschuldigingen van seksueel misbruik aan zijn adres. Tijdens het gesprek deed de prins een aantal opmerkelijke uitspraken. Niet lang na het gesprek legde Andrew zijn openbare functies neer en verdween hij uit de openbaarheid.