
Iraanse regisseur Panahi weigert voedsel en medicijnen in gevangenis
In de verklaring stelt Panahi dat hij niets zal eten of drinken en ook geen medicijnen zal innemen. "Ik zal in deze toestand blijven tot misschien mijn levenloze lichaam uit de gevangenis wordt bevrijd."
De 62-jarige Panahi zit al sinds juli vast in de Evingevangenis in Teheran. Hij werd gearresteerd toen hij naar de Iraanse hoofdstad ging voor de rechtszaak van zijn collega Mohammad Rasoulof. Het ministerie van Justitie bepaalde toen dat Panahi de zes jaar celstraf moet uitzitten die hij in 2010 had gekregen vanwege kritiek op de Iraanse overheid.
De regisseur won in zijn carrière verschillende prijzen, zoals de Gouden Leeuw op het beroemde filmfestival van Venetië. Die kreeg hij in 2000 voor zijn film The Circle. Zijn recentste film, No Bears, werd op de afgelopen editie van het filmfestival van Venetië bekroond met de Speciale Juryprijs.