
Filmmaker Alex van Warmerdam vond zichzelf een etterbak
De Nederlandse filmmaker Alex van Warmerdam (Borgman, De Noorderlingen) maakte als jonge dertiger de film Abel, maar hoopt dat hij sindsdien persoonlijk is veranderd. "Ik was nogal een etterbak."
"Een meedogenloze treiterkop. Op school al - als ik nog weleens terugdenk aan sommige leraren voel ik me nu nog schuldig, zelfs na al die jaren", zegt de 65-jarige Van Warmerdam in een interview in de VPRO Gids.
Op dit moment werkt de geboren Haarlemmer aan een expositie in het Eye Filmmuseum en treft hij voorbereidingen voor zijn tiende film. "Het is rommelig en chaotisch, maar dat hoort er nu eenmaal bij. We zijn nog niet begonnen met filmen, hè. De casting wel, maar dat doet mijn vrouw, Annet (Malherbe, red.)."
Ingewikkeld maakproces
Ondanks dat Van Warmerdam al veel titels op zijn naam heeft staan, blijft het maakproces ingewikkeld.
"Ik mag veel ervaring hebben, maar ik ben geen natuurlijke filmmaker. Je hebt regisseurs die op de set komen en dan ter plekke een beetje gaan improviseren, maar dat kan ik niet. Ik moet alles voorbereiden. Ik moet een heel gedetailleerd storyboard maken en alles tien keer bespreken, en ik ben eindeloos met mijn cameraman in de weer."
Eerder
- 06 sep 2016 om 20:43Alex en Marc van Warmerdam geëerd met Gouden Kalf
- 02 apr 2016 om 16:33Alex van Warmerdam wil in carrière nog een publiekstrekker maken
- 15 jul 2015 om 11:35Schneider vs. Bax gaat naar filmfestival Locarno