Overzicht

Dit zijn de winnaars van de negentigste editie van de Oscars

The Shape of Water is zondag de grote winnaar geworden van de negentigste editie van de Oscars. Hierbij een overzicht van alle winnaars (dikgedrukt).

Beste Film:

Call Me by Your Name

Darkest Hour

Dunkirk

Get Out

Lady Bird

Phantom Thread

The Post

The Shape of Water

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Beste Acteur:

Timothee Chalamet, Call Me By Your Name

Daniel Day-Lewis, Phantom Thread

Daniel Kaluuya, Get Out

Gary Oldman, Darkest Hour

Denzel Washington, Roman J. Israel, Esq.

Beste Actrice:

Sally Hawkins, The Shape of Water

Frances McDormand, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Margot Robbie, I, Tonya

Saoirse Ronan, Lady Bird

Meryl Streep, The Post

Beste Regie:

Paul Thomas Anderson, Phantom Thread

Guillermo del Toro, The Shape of Water

Greta Gerwig, Lady Bird

Christopher Nolan, Dunkirk

Jordan Peele, Get Out

Beste Vrouwelijke Bijrol:

Mary J. Blige, Mudbound

Allison Janney, I, Tonya

Lesley Manville, Phantom Thread

Laurie Metcalf, Lady Bird

Octavia Spencer, The Shape of Water

Beste Mannelijke Bijrol:

Willem Dafoe, The Florida Project

Woody Harrelson, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Richard Jenkins, The Shape of Water

Christopher Plummer, All the Money in the World

Sam Rockwell, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Beste Camerawerk:

Blade Runner 2049 (Roger Deakins)

Darkest Hour (Bruno Delbonnel)

Dunkirk (Hoyte van Hoytema)

Mudbound (Rachel Morrison)

The Shape of Water (Dan Laustsen)

Beste Documentaire:

Abacus: Small Enough to Jail, Steve James, Mark Mitten and Julie Goldman

Faces Places, Agnes Varda, JR and Rosalie Varda

Icarus, Bryan Fogel and Dan Cogan

Last Men in Aleppo, Feras Fayyad, Kareem Abeed and Soren Steen Jespersen

Strong Island, Yance Ford and Joslyn Barnes

Beste Korte Documentaire:

Heaven is a Traffic Jam on the 405, Frank Stiefel

Knife Skills, Thomas Lennon

Edith + Eddie, Laura Checkoway, Thomas Lee Wright

Heroin(e), Elaine Mcmillion, Kerrin Sheldon

Traffic Stop, David Heilbroner, Kate Davis

Beste Productiedesign:

Beauty and the Beast

Blade Runner 2049

Darkest Hour

Dunkirk

The Shape of Water

Beste niet-Engelstalige Film:

A Fantastic Woman

The Insult

Loveless

On Body and Soul

The Square

Beste Kostuumontwerp:

Beauty and the Beast (Jacqueline Durran)

Darkest Hour (Jacqueline Durran)

Phantom Thread (Mark Bridges)

The Shape of Water (Luis Sequeira)

Victoria & Abdul (Consolata Boyle)

Beste Geluid:

Baby Driver

Blade Runner 2049

Dunkirk

The Shape of Water

Star Wars: The Last Jedi

Beste Geluidseffecten:

Baby Driver

Blade Runner 2049

Dunkirk

The Shape of Water

Star Wars: The Last Jedi

Beste Korte Animatiefilm:

Dear Basketball

Garden Party

Lou

Negative Space

Revolting Rhymes

Beste Animatiefilm:

The Boss Baby

The Breadwinner

Coco

Ferdinand

Loving Vincent

Beste Korte Film:

DeKalb Elementary

The Eleven O’Clock

My Nephew Emmett

The Silent Child

Watu Wote/All of Us

Beste Originele Muziek:

Dunkirk (Hans Zimmer)

Phantom Thread (Jonny Greenwood)

The Shape of Water (Alexandre Desplat)

Star Wars: The Last Jedi (John Williams)

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (Carter Burwell)

Beste Visuele Effecten:

Blade Runner 2049

Guardians of the Galaxy Vol. 2

Kong: Skull Island

Star Wars: The Last Jedi

War for the Planet of the Apes

Beste Montage:

Baby Driver (Jonathan Amos & Paul Machliss)

Dunkirk (Lee Smith)

I, Tonya (Tatiana S. Riegel)

The Shape of Water (Sidney Wolinsky)

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (Jon Gregory)

Beste Grime en Haarstijl:

Darkest Hour

Victoria & Abdul

Wonder

Beste Originele Nummer:

Mighty River (Mudbound)

The Mystery of Love (Call Me by Your Name)

Remember Me (Coco)

Stand Up for Something (Marshall)

This Is Me (The Greatest Showman)

Lees meer over:

Facebook & Twitter

Facebook & Twitter
Volg het nieuws van NU.nl/Entertainment ook op Facebook en Twitter

NUshop

Tip de redactie