
Erwin Olaf wil speelfilm maken
"Ik voel steeds meer de behoefte om echt als vrije kunstenaar te gaan werken en niet meer foto’s in opdracht te maken. Ik ben met een aantal mensen geld bij elkaar aan het sprokkelen om een speelfilm te maken. Dat lijkt me erg leuk", vertelt hij aan AD.
Erwin Olaf is momenteel druk bezig met de laatste voorbereidingen van een overzichtstentoonstelling die aan hem is gewijd in het Zuid-Franse Lyon. De tentoonstelling laat werk van de wereldberoemde fotograaf en kunstenaar uit de periode 2001-2012 zien.
'Onheilspellend'
Zijn video's en foto's worden als dromerig en onheilspellend omschreven. De Franse kunstcritica Natacha Wolinski vertelt over het werk van Olaf: "Erwin Olaf laat de kanten van de Westerse samenleving zien waarover wordt gezwegen."
Olaf moet zelf hartelijk lachen om deze omschrijving. "Er wordt wat afgeluld over mijn werk!"