Oostenrijkse Taylor Swift-fans krijgen concertfilm te zien als goedmaker
Oostenrijkse Taylor Swift-fans kunnen zaterdagavond alsnog genieten van haar optreden. Zender ORF mag de registratie van The Eras Tour uitzenden. De Amerikaanse zangeres zou deze week concerten geven in Wenen, maar die werden geannuleerd vanwege een dreigende aanslag.
De rechten van de concertfilm liggen bij Disney, maar dat maakt een uitzondering na het annuleren van de drie shows van Swift in Wenen. De zangeres zou donderdag, vrijdag en deze zaterdag optreden in de Oostenrijkse hoofdstad. Het is voor het eerst dat de concertregistratie van The Eras Tour op een televisiezender wordt vertoond. "Bedankt voor het mogelijk maken, Disney+", schrijft ORF op X.
De drie Swift-concerten werden geannuleerd vanwege een geplande terroristische aanslag. Woensdag pakte de politie twee mannen op omdat ze een aanslag wilden plegen op een vol plein voor het Ernst-Happel-Stadion. Zij hebben bekend. Donderdag werd nog een derde verdachte aangehouden. Hij bekende ook dat hij met messen en explosieven mensen wilde ombrengen op de concertlocatie.
Om die reden annuleerde organisator Barracuda Music de drie concerten van Swift. Fans die naar de concerten gingen, kregen hun geld terug, want er is geen mogelijkheid meer om een nieuwe datum te prikken. De concertreeks heeft op 15 augustus Londen als Europese eindhalte.
Taylor Swift: The Eras Tour was vorig jaar enige tijd in de bioscoop te zien en werd een groot succes. Disney betaalde daarna 75 miljoen dollar (bijna 69 miljoen euro) voor de rechten van de beelden.


