TU Eindhoven ontwikkelt 'chemo-gel' tegen buikvlieskanker
Van de patiënten met darmkanker krijgt 1 op de 8 uitzaaiingen in de buikholte. Zonder behandeling kan een patiënt binnen een jaar sterven.
Momenteel is de enige behandeling een operatie waarbij die uitzaaiingen verwijderd worden. De buikholte wordt bij deze behandeling 90 minuten lang gespoeld met chemo, maar het effect is van korte duur.
"Door de gel met een chemokuur te laden komt de kuur beter op de juiste plek. Zo kunnen de kankercellen selectiever behandeld worden en is de dosering beter verdeeld", vertelt een van de onderzoekers, Dan Jing Wu.
De komende vier jaar gaan de onderzoekers van de TU samen met samen met onderzoekers van het Catharina Ziekenhuis en Maastricht UMC de gel testen. Als de gel effectief de medicatie doseert, gaat de TU ook kijken of de gel gebruikt kan woorden om andere ziektes te bestrijden.