
Inspectie en Heineken ruziën over blikjes zonder statiegeldlogo
Heineken wil de blikken zonder statiegeldlogo blijven maken totdat het laatste merk begin mei is aangepast. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van het AD. Maar de inspectie zegt dat vanaf zaterdag alleen nog maar blikjes zonder statiegeldlogo mogen worden verkocht die voor 1 april zijn gemaakt.
"We zetten al onze merken in groepen om. Elke twee weken gaat een deel van de productie over", zegt een woordvoerder van de bierbrouwer. Het merk Heineken zit in de groep die begin mei wordt overgezet. "We willen ook geen karton en blik verspillen."
Maar de ILT is stellig en zegt dat wat Heineken doet niet mag, zonder overigens de naam van het biermerk te noemen. "We hebben signalen dat sommige partijen na 1 april nog blikken zonder statiegeldlogo willen produceren", bevestigt een woordvoerder.
"We zijn in gesprek om ze te bewegen een andere keuze te maken." Gebeurt dat niet, dan kan de inspectie vanaf zaterdag ingrijpen. "En dat gaan we ook doen. Bedrijven hebben genoeg tijd gehad om zich aan te passen."
Heineken zegt op zijn beurt dat winkeliers nog geen blikken met statiegeldlogo accepteerden. "Die wilden ze pas vanaf 1 april hebben, dus we konden ook niet eerder overstappen."
Onder meer de Heineken-merken Desperados, Brand, Amstel Radler en Birra Moretti worden vanaf komende week met statiegeld verkocht.
