
Vuile vrachtauto blijft favoriet boven goederentrein en boot
De Europese Commissie is veel te optimistisch over het terugdringen van de CO2-uitstoot door het goederenvervoer te verduurzamen, vindt de Europese Rekenkamer.
De EU wil ervoor zorgen dat een groot deel van het vervoer per binnenvaartschip of trein gaat en dat voor het eerste of laatste deel van het transport makkelijk naar de vrachtwagen geswitcht kan worden.
Maar het hele transport met een vrachtwagen blijft de voorkeur genieten, omdat dit de snelste en goedkoopste optie is. Bovendien bieden vrachtwagens meer flexibiliteit.
EU-subsidies van 1,1 miljard euro om dat switchen te bevorderen, hebben maar weinig veranderd aan de manier van vervoeren. "Er zijn torenhoge ambities, maar die zijn ver verwijderd van de realiteit", zegt Annemie Turtelboom van de Europese Rekenkamer.
Volgens de Europese Rekenkamer zitten sommige EU-regels transport via het spoor en de binnenvaart behoorlijk in de weg. Zo moet een treinmachinist bij de grensovergang vaak gewisseld worden, omdat een machinist de landstaal moet spreken. Bovendien moeten goederentreinen passagierstreinen vaak laten voorgaan.
NUjij: Uitgelichte reacties