
Energie-update: Gasprijs zakt nog verder weg, voorraad blijft op peil
De gasprijs daalt al maanden en afgelopen week was daar geen uitzondering op. Woensdag, het peilmoment van de recentste update, kostte een megawattuur gas 47,08 euro. Vrijdag is de prijs zelfs nog verder gezakt naar ongeveer 45,50 euro.
De daling van de voorbije maanden komt onder meer door de relatief zachte winter. De gasvoorraden bleven daardoor in diverse Europese landen op peil, al komt dit ook doordat mensen en bedrijven zuiniger zijn geworden.

De gasvoorraad is dus nog goed gevuld. De vier Nederlandse opslagen zaten dinsdag gemiddeld nog voor 63,1 procent vol. De voorraad in Grijpskerk is wel bijna leeg, maar daar staat tegenover dat die in Alkmaar nog vrijwel vol is.
Het kabinet wilde dat de opslagen op 1 maart nog minimaal 61,8 procent vol zouden zijn. Dat doel lijkt gehaald, nu blijkt dat de voorraden één dag eerder nog voor 63,1 procent gevuld waren.

De afgelopen maanden zijn Nederlanders fors minder gas gaan gebruiken. Al maandenlang ligt het verbruik vrijwel elke week tientallen procenten lager dan gebruikelijk, maar vorige week viel dat wat tegen.
Het verbruik was met 12,5 procent nog wel lager, maar dat is minder dan de besparingen van de weken daarvoor. Mogelijk komt dit doordat het afgelopen week enkele graden kouder was dan in dezelfde periode in voorgaande jaren.
