
Operationeel directeur Schiphol vertrekt abrupt vanwege 'verschil van inzicht'
Buis laat in een reactie weten dat ze het betreurt dat de luchthaven en zij "op basis van dit verschil uit elkaar gaan". Dat geldt ook voor Jaap Winter, de president-commissaris van Royal Schiphol Group. "Het is spijtig dat dit verschil van inzicht is ontstaan."
Waar dit verschil in inzicht precies over gaat, is niet bekend. Een woordvoerder van de luchthaven wil daar verder niet op ingaan. "Beide partijen willen het graag bij deze verklaring laten."
Buis heeft achttien jaar voor Royal Schiphol Group gewerkt. In die tijd bekleedde zij verschillende functies, waaronder topvrouw van Lelystad Airport. Totdat er een nieuwe operationeel directeur is gevonden, nemen interim-topman Ruud Sondag en financieel directeur Robert Carsouw de functie waar.
Vakbondsleider vindt vertrek Buis 'wrang'
Reinier Castelein, voorzitter van vakbond De Unie, noemt het in een reactie aan NU.nl "wrang" dat Buis haar functie zal neerleggen. "De opstart van Schiphol na de coronaperiode was een klus van een ongekende omvang. Geen enkele directeur zou hier ervaring mee gehad hebben. Dat Buis niet weggelopen is voor die klus is prijzenswaardig."
De opvolger van Buis zal volgens Castelein een betere analyse moeten maken van de arbeidsmarkt waarmee Schiphol te maken heeft. "Al jaren zien de directies van Schiphol en de grote bedrijven dat het steeds moeilijker wordt om mensen aan te trekken. Maar samenwerken om dat probleem op te lossen, lukt nog steeds niet."
"Er kan veel meer gedaan worden aan het behoud van mensen als de seizoenskrachten in het laagseizoen onderdak zouden krijgen bij andere bedrijven op Schiphol."
Schiphol meldde afgelopen week nog dat de limiet op het aantal reizigers dat dagelijks vanaf de luchthaven mag vertrekken na maart komt te vervallen. Het maximumaantal reizigers gold sinds juli vorig jaar.
Het werd ingesteld omdat er personeelstekorten waren bij de beveiliging op Schiphol. Daardoor ontstonden vanaf de meivakantie lange rijen, soms tot buiten de vertrekhal. Inmiddels zouden genoeg beveiligers zijn geworven om zulke problemen te voorkomen.

NUjij: Uitgelichte reacties