Logo NU.nlNU.nl
  • Voorpagina
  • Net binnen
  • Populair
  • Algemeen
  • Economie
  • Sport
  • Media en Cultuur
  • Achterklap
  • Shop
  • Voorpagina
    • Net binnen
    • Meest gelezen
    • Oorlog Oekraïne
    • Binnenland
    • Buitenland
    • Algemeen
    • Politiek
    • Uit andere media
    • Video
    • Podcast
    • Weer
  • Economie
    • Klimaat
    • Tech
    • Wonen
    • Geld
    • Werk
    • Auto
    • Aandelen
  • Sport
    • Voetbal
    • Formule 1
    • Scorebord
    • Sportspellen
  • Media en cultuur
    • Films en series
    • Muziek
    • Boek en cultuur
    • Media
    • Achterklap
    • Koningshuis
    • TV gids
  • Overig
    • Het Woord
    • Kind en Gezin
    • Dieren
    • Eten en drinken
    • Gezondheid
    • NUcheckt
    • Opmerkelijk
    • Wetenschap
    • Over NU.nl
    • NUfolder
    • NUshop
    • Tickets
Vrijdag 9 juni 2023 | Het laatste nieuws het eerst op NU.nl
De drie grootste Nederlandse banken sloten dit jaar meer dan honderd kantoren

De drie grootste Nederlandse banken sloten dit jaar meer dan honderd kantoren

Door Eva Schouten

29 dec 2022 om 17:03Update: 5 maanden geleden
nujij comment1.2K reacties
Delen via WhatsAppWhatsAppDelen via FacebookFacebookDelen via TwitterTwitterDelen via LinkedInLinkedInDelen via E-mailE-mail
ABN AMRO, ING en Rabobank sloten dit jaar gezamenlijk 102 filialen waar klanten hun bankzaken konden regelen. Dat blijkt uit cijfers die NU.nl heeft opgevraagd bij de drie grootste banken van Nederland.

ABN AMRO spant de kroon. Aan het begin van 2022 had de financiële instelling nog 77 bankkantoren en aan het eind van dit jaar 27. ABN is daarmee goed voor de helft van alle sluitingen.

Bij ING ging het aantal van 88 naar 57. De bank sloot dit jaar dus 31 kantoren. Rabobank heeft de meeste kantoren, maar sloot er het minst. Rabo ging van 157 naar 136. 21 Rabobank-filialen moesten de deuren sluiten.

"Voor elk kantoor dat sluit, komen drie financiële zorgcoaches in de plaats", zegt een woordvoerder van ABN. Die helpen klanten thuis met hun bankzaken: in persoon, via de telefoon of online.

"Over het algemeen hanteren we de vuistregel dat we een kantoor sluiten als er drie klanten of minder per uur binnenkomen", zegt een woordvoerder van ING, dat dit jaar iets meer dan een derde van de kantoren sloot. ING werkt met servicepunten, die daar komen waar kantoren sluiten.

Dat is bijvoorbeeld een Bruna-vestiging met een speciaal opgeleide werknemer voor bankzaken. Als dat niet afdoende is, kan een klant een afspraak op een ander kantoor maken of bellen.

Hypotheekadviespunt in een nieuwbouwwijk

Rabobank, dat dit jaar verreweg de minste kantoren sloot, biedt klanten flexibele vestigingen als alternatief voor gesloten kantoren. "Dat zijn verschillende contactpunten waar klanten voor specifieke diensten kunnen aankloppen. Dat kan een hypotheekadviespunt in een nieuwbouwwijk zijn, licht een woordvoerder toe.

Alle drie de banken laten weten te snoeien in het kantorenbestand, omdat klanten steeds minder vaak naar een vestiging komen. Ook zeggen ze allemaal dat de coronapandemie deze tendens versneld heeft. Geen van de banken doet uitspraken over of en hoeveel kantoren de komende tijd nog zullen sluiten.

Beeld: ANP
nujij comment1.2K reacties
Delen via WhatsAppWhatsAppDelen via FacebookFacebookDelen via TwitterTwitterDelen via LinkedInLinkedInDelen via E-mailE-mail

Lees meer over:

Economie

NUjij: Uitgelichte reacties

William_Seagram
29 dec 2022 om 18:46
In mijn dorp waren er 3 banken. ABN, ING en RABO nu niets meer. En na de laatste plofkraak ook geen pin automaat. Nu moet ik eerlijk bekennen dat ik zelden bij de bank kwam. Heb weinig contant nodig maar ben blij dat er bij de plaatselijke supermarkt een pinautomaat staat. Er is nog een enkele winkel waar ik niet kan pinnen. Kan ik overal pinnen dan is dit einde van de pinautomaat
Respect: 👍 6Reacties: 💬 0
Reageer
Ferenc_Horvth
29 dec 2022 om 17:44
Aan de ene kant begrijpelijk aangezien de meeste klanten vrijwel alles digitaal kunnen regelen. Daarnaast kosten al die gebouwen veel geld en energie. En daar is extra mankracht voor nodig. Aan de andere kant is het voor mensen die digibeet zijn en voor zakelijke klanten lastig wanneer er fysiek letterlijk minder mogelijkheden zijn tot contact. Daarbij kun je nu ook geen geld meer opnemen of storten bij een bank maar moet je daarvoor naar een geldmaat. Mensen die graag vanuit een gevoel van veiligheid, zoals mijn tante, geld willen opnemen in een bank kunnen daar niet meer terecht.Wat mij stoort is dat de reductie in kosten niet leidt tot minder vaste abonnements kosten voor een klant. We betalen meer geld voor minder service en dienstverlening. Het is dat we afhankelijk van een bank zijn want voor de belabberde rentestand, kosten en slechte service hoef je het niet te doen.Ooit was ik trots op mijn bank en dat mijn oom en schoonbroer bij een grote bank werkten. Nu overheerst onmacht
Respect: 👍 119Reacties: 💬 3
Reageer
nujij commentBekijk alle reacties


Aanbevolen artikelen


NUjij-reacties

nujij comment1.2K reacties

Net binnen

  • 19:06
    Joran van der Sloot ontkent dat hij moeder Natalee Holloway afperste
  • 19:00
    OM eist opnieuw 16 jaar celstraf tegen Martien R. voor wapen- en drugshandel
  • 18:55
    Inzaghi vol branie voor CL-finale: 'We zijn klaar om de voetbalwereld te shockeren'
  • 18:44
    Voorzitter mensenrechtencollege legt werk tijdelijk neer vanwege bestuurscrisis

Meest gelezen

  • 1
    Yolanthe Cabau bouwt aan nieuw leven in Los Angeles: 'Droom die uitkomt'
  • 2
    Run op vaste energiecontracten nu ze weer beschikbaar zijn
  • 3
    André Hazes neemt gevolgen leerplichtzaak om 'verboden' vakantie voor lief
  • 4
    Russische man omgekomen door aanval van haai in Egypte
  • 5
    Groep mensen beschiet huis in Utrecht waar moeder en kinderen liggen te slapen


Nieuwsvideo's

  • Waarom je beter met factor 30 dan met factor 50 kunt smeren
    Waarom je beter met factor 30 dan met factor 50 kunt smeren
  • Australische winkelier sluit 'klant' in en voorkomt diefstal
    Australische winkelier sluit 'klant' in en voorkomt diefstal
  • Speurhond oefent in ZooParc met opsporen van bedreigd dwergnijlpaard
    Speurhond oefent in ZooParc met opsporen van bedreigd dwergnijlpaard
  • Alcaraz laat Djokovic versteld staan met toverbal op Roland Garros
    Alcaraz laat Djokovic versteld staan met toverbal op Roland Garros

  • Voorpagina
  • Economie
  • Sport
  • Media en cultuur
  • Overig
  • Voorpagina
    • Net binnen
    • Meest gelezen
    • Oorlog Oekraïne
    • Binnenland
    • Buitenland
    • Algemeen
    • Politiek
    • Uit andere media
    • Video
    • Podcast
    • Weer
  • Economie
    • Klimaat
    • Tech
    • Wonen
    • Geld
    • Werk
    • Auto
    • Aandelen
  • Sport
    • Voetbal
    • Formule 1
    • Scorebord
    • Sportspellen
  • Media en cultuur
    • Films en series
    • Muziek
    • Boek en cultuur
    • Media
    • Achterklap
    • Koningshuis
    • TV gids
  • Overig
    • Het Woord
    • Kind en Gezin
    • Dieren
    • Eten en drinken
    • Gezondheid
    • NUcheckt
    • Opmerkelijk
    • Wetenschap
    • Over NU.nl
    • Copyright
    • Disclaimer
    • Privacy en cookiebeleid
    • Adverteren
    • Werken bij NU.nl
    • Verzekeringvergelijker
    • Privacy instellingen
  • Over NU.nl
  • Copyright
  • Disclaimer
  • Privacy en cookiebeleid
  • Adverteren
  • Werken bij NU.nl
  • Verzekeringvergelijker
  • Privacy instellingen

Volg ons op:

©2023 DPG Media B.V. – alle rechten voorbehouden