De eerste poging om een villa in Rome uit de zestiende eeuw met een unieke fresco van Caravaggio te veilen heeft geen bieders opgeleverd. Volgens een notaris betrokken bij de veiling gaat de Casino di Villa Boncompagni Ludovisi op 7 april opnieuw onder de hamer.

De minimumprijs zakt met 20 procent naar 377 miljoen euro. Met een korting die de Italiaanse wet voorschrijft als er geen bieder is, komt het minimumbod dan neer op 282 miljoen euro voor het pand dat met kunstwerken eerder op 471 miljoen euro was getaxeerd.

Op basis van de taxatie is de villa in Rome de duurste te koop staande villa ter wereld, zo bleek onlangs uit een overzicht van het lifestyleblad Robb Report.

De veiling zorgde voor veel discussie in Italië. Momenteel is het huis nog deels toegankelijk voor publiek. Critici vrezen dat dit na de verkoop zal veranderen. De hoop is dat de overheid de villa kan kopen en behouden als publiek goed.

Het pand werd in 1570 gebouwd en bevat de enige bekende plafondschildering door barokkunstenaar Caravaggio. De waarde van dit kunstwerk alleen al bedraagt naar schatting 300 miljoen euro. Het huis wordt naast prachtige tuinen ook gesierd door een groot fresco van barokschilder Guercino, genaamd Aurora. Aan deze schildering dankt de villa de bijnaam 'Casino dell'Aurora'.

De villa was sinds de vroege zeventiende eeuw in bezit van de familie Ludovisi. Toen eigenaar Nicolò Boncompagni Ludovisi in 2018 overleed, raakten zijn kinderen uit zijn eerste huwelijk in conflict met zijn derde vrouw over de erfenis. Een rechter bepaalde dat het huis geveild moet worden.

Villa van 471 miljoen in de veiling, schildering stuwt de prijs
77