
Durex-maker verkoopt minder condooms door invloed lockdowns op seksleven
"De coronavirusuitbraak is zijn tol gaan eisen op het aantal intieme gelegenheden van mensen", zei topman Laxman Narasimhan bij een toelichting op de kwartaalcijfers. Narashimhan wijst naar de reisbeperkingen en lockdowns die in meerdere landen gelden als reden voor het dalende aantal intimiteiten.
Volgens de topman worden met name in Italië en het Verenigd Koninkrijk minder condoomverpakkingen opengescheurd, vanwege de strenge maatregelen die daar gelden als gevolg op de COVID-19-uitbraak. In China zag hij juist weer een stijging van het aantal intieme contacten nadat de coronamaatregelen iets versoepeld waren.
Durex is maar een klein deel van het Britse Reckitt Benckiser. Over het geheel genomen profiteerde het conglomeraat juist van de coronacrisis, met flink hogere verkopen van desinfecteermiddelen van de merken Dettol en Lysol. Ook werden middeltjes tegen verkoudheid veel meer verkocht.
Volg de laatste ontwikkelingen rond het virus in ons liveblog.
Het coronavirus in het kort
- Het coronavirus verspreidt zich vooral via nies- en hoestdruppeltjes. De meeste patiënten hebben milde (griepachtige) klachten. Dit zijn de symptomen.
- Lees hier welke regels er zijn om de uitbraak in te dammen.
- Deze maatregelen hebben we ook vertaald in het Arabisch, Engels, Pools en Turks.
- In onze coronagids geven we je een overzicht van alle betrouwbare informatie en wat je moet en kunt doen nu je veel thuis bent.