Supermarkten hebben in de afgelopen weken honderden extra werknemers aangenomen voor hun bezorgdiensten, schrijft de NOS vrijdag. Volgens de supermarkten is het aantal online bestellingen van boodschappen enorm gestegen.
Klanten bestellen vaker én meer, omdat ze niet meer op hun werk eten of uit eten gaan als gevolg van de maatregelen in de strijd tegen het coronavirus.
Hierdoor hebben Coop en Albert Heijn de vraag zien vervijfvoudigen, is de vraag bij Picnic drie keer zo groot en is de onlineomzet van Jumbo met de helft toegenomen.
Omdat het opschalen tijd kost, kan het bij sommige supermarkten een paar dagen duren voordat de boodschappen geleverd worden. Het extra personeel moet ervoor zorgen dat de supermarkten de vraag weer aankunnen, zonder dat de wachttijd te veel oploopt - van enkele dagen tot zelfs twee weken.
De meeste supermarkten zijn blijvend op zoek naar nieuwe krachten.
Volg de laatste ontwikkelingen rond het virus in ons liveblog.
Het coronavirus in het kort
- Het coronavirus verspreidt zich vooral via nies- en hoestdruppeltjes. De meeste patiënten hebben milde (griepachtige) klachten. Dit zijn de symptomen.
- Lees hier welke regels er zijn om de uitbraak in te dammen.
- Deze maatregelen hebben we ook vertaald in het Arabisch, Engels, Pools en Turks.
- In onze coronagids geven we je een overzicht van alle betrouwbare informatie en wat je moet en kunt doen nu je veel thuis bent.