
Rabobank, ING en ABN keren geen winst uit na oproep ECB en DNB
ING en ABN schorten het uitkeren van de winst, ook wel dividend genoemd, minstens tot 1 oktober op. Rabobank zal in maart, juni en september geen vergoedingen betalen op de Rabobank Certificaten.
Door dividenduitkeringen te schrappen, kunnen Europese banken tientallen miljarden euro's in kas houden. Zo zijn de buffers iets groter tijdens de coronacrisis en hebben banken bijvoorbeeld ook meer ruimte om klanten te ondersteunen.
Ook grote investeerders riepen zaterdag op de dividenduitkeringen uit te stellen of helemaal te schrappen. De oproep is opmerkelijk, omdat de dividenduitkering normaliter een belangrijke verdienste is voor aandeelhouders.
Door de economische gevolgen van het coronavirus zijn het geen normale tijden, beargumenteren grote investeerders. Door de uitbraak van het coronavirus neemt de economische activiteit flink af en dreigen bedrijven om te vallen.
ABN meldde verder een verlies over het eerste kwartaal te verwachten. Eerder meldde de bank al dat het onderdeel ABN AMRO Clearing een verlies moest boeken, nadat de afdeling de handelsposities van een speculerende handelaar had gesloten.
Volg de laatste ontwikkelingen rond het virus in ons liveblog.
Het coronavirus in het kort
- Het coronavirus verspreidt zich vooral van mens op mens via nies- en hoestdruppeltjes. De kans dat je besmet raakt via oppervlakken zoals deurklinken is klein. Deze kans wordt kleiner als je vaak je handen wast.
- Je kunt de kans op verspreiding flink verkleinen door minstens 1,5 meter afstand te houden van anderen.
- Een geïnfecteerde persoon besmet gemiddeld twee à drie anderen. De voorzorgsmaatregelen zijn nodig om dit in te dammen.
- Verreweg de meeste patiënten hebben milde (griepachtige) klachten.
- Bijna alle sterfgevallen betreffen ouderen of andere kwetsbare personen, zoals hart-, long- of diabetespatiënten. Als iedereen de maatregelen naleeft, verkleint dat hun risico's.
- Lees hier welke voorzorgsmaatregelen je moet nemen.
NUjij: Uitgelichte reacties