
Achmea en ziekenhuizen willen korting op medicijnen bedingen
Dat meldt het Financieele Dagblad dinsdag. De zorginstellingen willen zo de kosten, die landelijk tot ruim een miljard euro per jaar oplopen, fors verlagen.
Onder meer de academische ziekenhuizen AMC (Amsterdam), VUmc (Amsterdam) en Erasmus MC doen mee aan de inkoopactie.
Achmea ziet het initiatief als een doorbraak van de huidige gang van zaken, waarbij de negentig Nederlandse ziekenhuizen zelfstandig onderhandelen met de fabrikanten en de kosten van de middelen vervolgens in rekening brengen bij de zorgverzekeraars. Achmea heeft een marktaandeel van 30 procent.
Peter de Braal, hoofd van het inkoopteam intramurale farmacie bij Achmea, zegt tegenover het FD dat de besparing naar schatting "ergens tussen de 0 en 39 procent", zal bedragen. Dat percentage is gebaseerd op wat er in andere landen voor dit soort middelen wordt betaald.
Achmea en de ziekenhuizen starten de gezamenlijk inkoop dinsdag met TNF-alfaremmers, een ontstekingsremmer voor chronische aandoeningen als reuma en de ziekten van Crohn. Jaarlijks kosten deze middelen de zorgverzekeraars rond de 450 miljoen euro.
Het is de bedoeling hetzelfde te doen met andere medicijnen als de inkoop van de alfaremmers een succes wordt.