
Chinese inflatie loopt verder op
De toename van het prijspeil werd vooral veroorzaakt door hogere voedselprijzen en was iets minder groot dan waar economen vanuit gingen.
Gemiddeld rekenden zij op een stijging van de inflatie tot 3,3 procent. Ook ligt het prijspeil nog onder de doelstelling van de Chinese overheid voor een inflatie van 3,5 procent in 2013.
De geldontwaarding is een van de grootste economische kopzorgen van de beleidsmakers in China, waar de economie aan het afkoelen is.
De stijgende inflatie maakt het voor de centrale bank en de overheid moeilijk om stimulerende maatregelen voor de economie door te voeren.
Duurzame groei
Leiders van de Chinese Communistische Partij beraden zich daarom sinds zaterdag over hervorming van de economie. Zij willen een agenda opstellen voor een duurzame economische groei in de komende 10 jaar na 30 jaar van onstuimige expansie.
De geheime vergadering van het 205 leden tellende Centraal Comité van de Communistische Partij duurt 4 dagen. Normaliter worden tijdens het overleg geen mededelingen gedaan.
Het staatspersbureau Xinhua zal waarschijnlijk aan het eind van het overleg een communiqué met de resultaten publiceren.
President Xi Jinping en premier Li Keqiang moeten met nieuwe prikkels voor economische groei komen, nu de op een na grootste economie in de wereld de nadelen ondervindt van overcapaciteit in de industrie, het oplopen van schulden en de sterk stijgende huizenprijzen.