
Akkoord over Vestia lijkt aanstaande
Daardoor ontstaat tijd om een oplossing te zoeken voor de financiële problemen van Vestia.
Een goedgeïnformeerde bron bevestigt een bericht in De Telegraaf van maandag dat een akkoord hierover in zicht is, al is het nog niet rond. Mogelijk kunnen op korte termijn knopen worden doorgehakt.
Vestia is in de problemen gekomen door de aanschaf van grote aantallen derivaten, ingewikkelde beleggingsproducten die het bedrijf beschermen tegen rentestijgingen.
Doordat de rente daalt in plaats van te stijgen, heeft de woningstichting een schuld van in totaal 2,1 miljard euro bij in totaal 11 banken. Eerder is er op aangedrongen dat de banken daarvan een derde zouden kwijtschelden.
Onder druk
Vestia, de toezichthouders in de corporatiesector en het Rijk wisten vorige week de banken onder druk te zetten door de sociale woningen van de woningstichting onder te brengen bij het Waarborgfonds Sociale Woningbouw. De banken staan daardoor achter in de rij als Vestia failliet zou gaan.
In totaal beschikt de woningstichting over zo’n 90.000 huizen. Bij de problemen rond Vestia speelde de inmiddels gearresteerde financieel topman Marcel de V. een belangrijke rol. Hij wordt ervan verdacht smeergeld te hebben ontvangen voor de aanschaf van derivaten.
Eerder
- 26 mei 2012 om 11:34Overleg banken en minister nodig over Vestia
- 24 mei 2012 om 09:01Huurders Vestia eisen invloed op reorganisatie
- 23 mei 2012 om 08:05Banken onder druk in Vestia-affaire
- 17 mei 2012 om 05:09'Onconventionele aanpak Vestia-perikelen'
- 14 mei 2012 om 17:03Vestia voorziet meer dan 100 ontslagen
- 12 mei 2012 om 10:17'Waarborgfonds stimuleerde aankoop risicoproducten corporaties'