Textielindustrie boos over EU-hulp Pakistan
BRUSSEL - De Europese kleding- en textielindustrie slaat alarm over de Europese hulpplannen voor het door watersnood getroffen Pakistan.
De overkoepelende organisatie Euratex vreest een verlies van mogelijk 120.000 banen als Pakistan goedkoper producten mag aanbieden op de Europese markt.
Euratex erkent dat Pakistan moet worden geholpen bij de wederopbouw, maar stelt dat de bevolking geen baat zal hebben bij de tegemoetkomingen, blijkt uit een woensdag uitgegeven verklaring.
'Onredelijke eisen'
Euratex vindt het onacceptabel dat de Europese Unie bereid is haar eigen textielindustrie ''op te offeren voor onredelijke eisen'' van Pakistan met zijn ijzersterke en concurrerende textielindustrie.
De Europese Unie wil Pakistan drie jaar lang gunstige economische voorwaarden bieden, naast de huidige humanitaire noodhulp. Euratex wil dat de maatregel tot een jaar wordt beperkt.

