
Voetbal Overzicht: De belangrijkste wedstrijden in tweede ronde KNVB-beker
Dinsdag 25 oktober:
18.30 uur: VVSB-Katwijk
VVSB speelt een thuiswedstrijd tegen Katwijk. De bekersensatie van vorig seizoen - de ploeg uit Noordwijkerhout strandde pas in de halve finale - won in de eerste ronde met 1-4 van Achilles Veen. Katwijk rekende pas in de blessuretijd af met Harkemase Boys: 2-1. Beide ploegen komen uit in de Tweede Divisie, waarin VVSB vijfde staat en Katwijk elfde.
20.45 uur: Sparta Rotterdam-PSV
Het wordt de tweede keer in vier dagen dat beide ploegen elkaar treffen. PSV rekende zaterdag door een doelpunt van Bart Ramselaar met 1-0 af met de Rotterdammers in de tiende speelronde van de Eredivisie. In de eerste ronde van de beker was PSV met 4-0 te sterk voor Roda JC terwijl Sparta met 3-1 won van FC Dordrecht. Net als bij Feyenoord-Excelsior wordt door de KNVB bij deze wedstrijd de videoscheidsrechter ingezet.
De andere duels van dinsdag:
ADO Den Haag-Telstar (20.00 uur)
Go Ahead Eagles-Jodan Boys (20.00 uur)
Spakenburg-ASWH (20.00 uur)
TEC-SC Cambuur (20.00 uur)
FC Volendam-Almere City (20.00 uur)
Woensdag 26 oktober
18.30 uur: Kozakken Boys-Ajax
Het is de tweede keer dat de amateurs uit de Tweede Divisie en Ajax elkaar treffen in de beker. Op 26 september 2007 stond het na negentig minuten 1-1 in Werkendam. Ajax tradt aan met grote namen als Luis Suarez, Jan Vertonghen, Gregory van der Wiel, Urby Emanuelson, John Heitinga, Hedwiges Maduro en debutant Siem de Jong. Pas in de 104e minuut maakte Dennis Rommedahl het winnende doelpunt voor de Amsterdammers. In de eerste ronde was Ajax dit seizoen met 5-0 te sterk voor Willem II. Kozakken Boys verraste Helmond Sport met 3-0.

20.00 uur: FC Utrecht-FC Groningen
Vorig seizoen troffen de twee clubs elkaar in de derde ronde van het bekertoernooi. In een spectaculair duel stond het na negentig minuten 3-3 in De Galgenwaard. De thuisploeg trok uiteindelijk aan het langste eind: 5-3. De ploeg van Erik ten Hag strandde in de finale door met 2-1 te verliezen van Feyenoord.
Video: FC Utrecht-FC Groningen 5-3
20.45 uur: Feyenoord-Excelsior
Voor Feyenoord staat er als titelverdediger in de beker een Rotterdamse derby op het programma. In de competitie werden de Kralingers dit seizoen al met 4-1 verslagen door de club uit Rotterdam-Zuid. De huidige koploper van de Eredivisie won in de eerste ronde van de beker ietwat moeizaam met 4-1 van FC Oss, na 68 minuten stond het nog 1-1. Excelsior rekende met 0-1 af met Barendrecht.
De andere duels van woensdag:
AZ-FC Emmen (20.00 uur)
Heracles Almelo-UNA (20.00 uur)
IJsselmeervogels-HFC (20.00 uur)
Vitesse-RKC Waalwijk (20.00 uur)
Donderdag 27 oktober
De duels van donderdag:
PEC Zwolle-VVV Venlo (18.30 uur)
FC Eindhoven-sc Heerenveen (20.45 uur)