Ondanks een daling op de landelijke lijst met veertien plekken en een magere 6,3 als rapportcijfer is Rijswijk de toiletvriendelijkste van regio's Haaglanden en Groene Hart. Westland is de oude landelijke winnaar van 2019 maar is links en rechts ingehaald door andere gemeenten en kreeg dit jaar een 6,0. Den Haag doet het het minst goed van de vier grote steden.
Elk jaar rangschikt de Maag Lever Darm Stichting gemeente samen met de HogeNood-app. "Rijswijk is in Haaglanden en Groene Hart de toiletvriendelijkste gebleken", aldus Ivo Thonon, woordvoerder van de Maag Lever Darm Stichting. "Dit ondanks een daling op de landelijke lijst met veertien plekken en een magere 6,3 als rapportcijfer." De gemeente staat op plek 55 van de 341 gemeenten.
Mensen met hoge nood moeten in de Haagse regio flink zoeken naar toiletten. Tuindersgemeente Westland deed het eerst erg goed en werd in 2019 verkozen tot de toiletvriendelijkste van het hele land, maar is de afgelopen jaren flink ingehaald en staat nu op plek 73 van de landelijke lijst. Den Haag doet het het minst goed van de vier grote steden maar is dit jaar toch landelijk 17 plekken gestegen.
"De derde grootste landelijke stijger is Lansingerland. Deze gemeente is maar liefst 102 plaatsen gestegen op de landelijke ranglijst. Lansingerland heeft in 2019 een initiatiefvoorstel aangenomen om meer toiletten open te laten stellen, wellicht werpt dat nu vertraagd vruchten af?", zegt Thonon.
Delft kreeg een 5.1, Zoetermeer 4.9, Voorschoten 5.4, Leidschendam-Voorburg 5.7 en Pijnacker-Nootdorp een 5.5. Wassenaar en Midden-Delfland staan, net als andere rijke gemeenten, laag op de lijst met beiden een schamele 4.1.
Den Haag
Ontvang een melding als er nieuws is uit/over Den Haag