Het WK darts werd van 15 december tot en met 3 januari gehouden in het Alexandra Palace in Londen. Bekijk hier de uitslagen.

Uitslagen

Zondag 3 januari
Finale
Gerwyn Price (Wal, 3)-Gary Anderson (Sch, 13) 7-3

Halve finales
Stephen Bunting (Eng, 26)-Gerwyn Price (Wal, 3) 4-6
Dave Chisnall (Eng, 8)-Gary Anderson (Sch, 13) 3-6

Kwartfinales
Krzysztof Ratajski (Pol, 15)-Stephen Bunting (Eng, 26) 3-5
Gary Anderson (Sch, 13)-Dirk van Duijvenbode 5-1
Gerwyn Price (Wal, 3)-Daryl Gurney (NIe, 11) 5-4
Michael van Gerwen (1)-Dave Chisnall (Eng, 8) 0-5

Vierde ronde
Gabriel Clemens (Dui, 31)-Krzysztof Ratajski (Pol, 15) 3-4
Michael van Gerwen (1)-Joe Cullen (Eng, 16) 4-3
Vincent van der Voort (27)-Daryl Gurney (NIe, 11) 2-4
Stephen Bunting (Eng, 26)-Ryan Searle (Eng) 4-3
Devon Petersen (ZAf, 29)-Gary Anderson (Sch, 13) 0-4
Dirk van Duijvenbode-Glen Durrant (Eng, 12) 4-3
Gerwyn Price (Wal, 3)-Mervyn King (Eng, 19) 4-1
Dave Chisnall (Eng, 8)-Dimitri Van den Bergh (Bel, 9) 4-2

Derde ronde
Krzysztof Ratajski (Pol, 15)-Simon Whitlock (Aus, 18) 4-0
Kim Huybrechts (Bel)-Ryan Searle (Eng) 2-4
Dimitri Van den Bergh (Bel, 9)-Jermaine Wattimena (24) 4-0
Joe Cullen (Eng, 16)-Jonny Clayton (Wal, 17) 4-3
Peter Wright (Sch, 2)-Gabriel Clemens (Dui, 31) 3-4
Michael van Gerwen (1)-Ricky Evans (Eng, 32) 4-0
José de Sousa (Por, 14)-Mervyn King (Eng, 19) 0-4
Dirk van Duijvenbode-Adam Hunt (Eng) 4-0
Nathan Aspinall (Eng, 6)-Vincent van der Voort (27) 2-4
Gary Anderson (Sch, 13)-Mensur Suljovic (Oos, 20) 4-3
Gerwyn Price (Wal, 3)-Brendan Dolan (NIe, 30) 4-3
Glen Durrant (Eng, 12)-Danny Baggish (VS) 4-2
James Wade (Eng, 7)-Stephen Bunting (Eng, 26) 2-4
Daryl Gurney (NIe, 11)-Chris Dobey (Eng, 22) 4-1
Jason Lowe (Eng)-Devon Petersen (ZAf, 29) 0-4
Dave Chisnall (Eng, 8)-Danny Noppert (25) 4-2

Tweede ronde
Peter Wright (Sch, 2)-Steve West (Eng) 3-1
Chris Dobey (Eng, 22)-Jeff Smith (Can) 3-2
Glen Durrant (Eng, 12)-Diogo Portela (Bra) 3-0
Daryl Gurney (NIe, 11)-William O'Connor (Ier) 3-2
José de Sousa (Por, 14)-Ross Smith (Eng) 3-1
Jamie Hughes (Eng, 28)-Adam Hunt (Eng) 0-3
James Wade (Eng, 7)-Callan Rydz (Eng) 3-0
Mervyn King (Eng, 19)-Max Hopp (Dui) 3-1
Michael van Gerwen (1)-Ryan Murray (Sch) 3-1
Vincent van der Voort (27)-Ron Meulenkamp 3-2
Jeffrey de Zwaan (23)-Ryan Searle (Eng) 0-3
Jonny Clayton (Wal, 17)-John Henderson (Sch) 3-1
Krzysztof Ratajski (Pol, 15)-Ryan Joyce (Eng) 3-0
Ian White (Eng, 10)-Kim Huybrechts (Bel) 1-3
Gerwyn Price (Wal, 3)-Jamie Lewis (Eng) 3-2
Gabriel Clemens (Dui, 31)-Nico Kurz (Dui) 3-1
Brendan Dolan (NIe, 30)-Edward Foulkes (Jap) 3-1
Joe Cullen (Eng, 16)-Wayne Jones (Eng) 3-0
Simon Whitlock (Aus, 18)-Darius Labanauskas (Lit) 3-2
Adrian Lewis (Eng, 21)-Danny Baggish (VS) 1-3
Danny Noppert (25)-Cameron Carolissen (ZAf) 3-1
Devon Petersen (ZAf, 29)-Steve Lennon (Ier) 3-1
Rob Cross (Eng, 5)-Dirk van Duijvenbode 2-3
Dimitri Van den Bergh (Bel, 9)-Paul Lim (Sin) 3-0
Ricky Evans (Eng, 32)-Mickey Mansell (NIe) 3-1
Gary Anderson (Sch,13)-Madars Razma (Let) 3-1
Stephen Bunting (Eng, 26)-Andy Boulton (Eng) 3-2
Mensur Suljovic (Oos, 20)-Matthew Edgar (Eng) 3-1
Dave Chisnall (Eng, 8)-Keegan Brown (Eng) 3-1
Jermaine Wattimena (24)-Nick Kenny (Wal) 3-1
Nathan Aspinall (Eng, 6)-Scott Waites (Eng) 3-2
Michael Smith (Eng, 4)-Jason Lowe (Eng) 1-3

Eerste ronde
Steve West (Eng)-Amit Gilitwala (Ind) 3-0
Steve Beaton (Eng)-Diogo Portela (Bra) 0-3
Jeff Smith (Can)-Keane Barry (Ier) 3-1
Ryan Joyce (Eng)-Karel Sedlacek (Tsj) 3-2
Ross Smith (Eng)-David Evans (Eng) 3-0
William O'Connor (Ier)-Niels Zonneveld 3-0
Max Hopp (Dui)-Gordon Mathers (Aus) 3-0
Callan Rydz (Eng)-James Bailey (Aus) 3-1
Adam Hunt (Eng)-Lisa Ashton (Eng) 3-2
Madars Razma (Let)-Toru Suzuki (Jap) 3-0
Mike De Decker (Bel)-Edward Foulkes (Jap) 0-3
Ryan Murray (Sch)-Lourence Ilagan (Fil) 3-1
Luke Woodhouse (Eng)-Jamie Lewis (Eng) 2-3
Ron Meulenkamp-Boris Krcmar (Kro) 3-1
Ryan Searle (Eng)-Danny Lauby (VS) 3-2
Mickey Mansell (NIe)-Haupai Puha (NZl) 3-0
Darius Labanauskas (Lit)-Chengan Liu (Chi) 3-0
Wayne Jones (Eng)-Ciaran Teehan (Ier) 3-2
Dirk van Duijvenbode-Bradley Brooks (Eng) 3-2
John Henderson (Sch)-Marko Kantele (Fin) 3-2
Luke Humphries (Eng)-Paul Lim (Sin) 2-3
Steve Lennon (Ier)-Daniel Larsson (Zwe) 3-1
Scott Waites (Eng)-Matt Campbell (Can) 3-2
Kim Huybrechts (Bel)-Di Zhuang (Chi) 3-0
Andy Hamilton (Eng)-Nico Kurz (Dui) 1-3
Andy Boulton (Eng)-Deta Hedman (Eng) 3-1
Damon Heta (Aus)-Danny Baggish (VS) 2-3
Derk Telnekes-Nick Kenny (Wal) 2-3
Jason Lowe (Eng)-Dmitriy Gorbunov (Rus) 3-1
Maik Kuivenhoven-Matthew Edgar (Eng) 0-3
Keegan Brown (Eng)-Ryan Meikle (Eng) 3-0

Spelformat

Eerste ronde: best of 5 sets
Tweede ronde: best of 5 sets
Derde ronde: best of 7 sets
Vierde ronde: best of 7 sets
Kwartfinales: best of 9 sets
Halve finales: best of 11 sets
Finale: best of 13 sets