Het WK darts werd van 13 december tot en met 1 januari gehouden in het Alexandra Palace in Londen. Peter Wright onttroonde Michael van Gerwen als wereldkampioen, terwijl Raymond van Barneveld zijn laatste toernooi speelde. Bekijk hier alle uitslagen.

Uitslagen

Eerste ronde (best of 5 sets)
Jelle Klaasen (Ned)-Kevin Burness (NIe) 3-1
Kim Huybrechts (Bel)-Geert Nentjes (Ned) 3-2
Luke Humphries (Eng)-Devon Petersen (ZAf) 3-1
Darius Labanauskas (Lit)-Matthew Edgar (Eng) 3-0
Ryan Meikle (Eng)-Yuki Yamada (Jap) 1-3

Luke Woodhouse (Eng)-Paul Lim (Sin) 3-0
Mark McGeeney (Eng)-Matt Campbell (Can) 1-3
Jamie Hughes (Eng)-Zoran Lerchbacher (Oos) 2-3
Raymond van Barneveld (Ned)-Darin Young (VS) 1-3
Kyle Anderson (Aus)-Xiaochen Zong (Chi) 3-2

Ross Smith (Eng)-Ciaran Teehan (Ier) 0-3
Brendan Dolan (NIe)-Nitin Kumar (Ind) 3-0
Arron Monk (Eng)-Jose Justicia (Spa) 0-3
Andy Boulton (Eng)-Danny Baggish (VS) 2-3
James Richardson (Eng)-Mikuru Suzuki (Jap) 3-2

Steve Lennon (Ier)-Callan Rydz (Eng) 2-3
William O'Connor (Ier)-Marko Kantele (Fin) 3-0
Vincent van der Voort (Ned)-Keane Barry (Ier) 3-0
Ryan Searle (Eng)-Robbie King (Aus) 3-2
Cristo Reyes (Spa)-Lourence Ilagan (Fil) 3-2

Rowby-John Rodriguez (Oos)-Noel Malicdem (Fil) 0-3
Ritchie Edhouse (Eng)-Boris Koltsov (Rus) 3-1
Jose de Sousa (Por)-Damon Heta (Aus) 0-3
Ted Evetts (Eng)-Fallon Sherrock (Eng) 2-3
Ron Meulenkamp (Ned)-Ben Robb (NZe) 3-0

Mickey Mansell (NIe)-Seigo Asada (Jap) 0-3
Harry Ward (Eng)-Madars Razma (Let) 3-2
James Wilson (Eng)-Nico Kurz (Dui) 1-3
Josh Payne (Eng)-Diogo Portela (Bra) 3-0
Gabriel Clemens (Dui)-Benito van de Pas (Ned) 2-3

Justin Pipe (Eng)-Benjamin Pratnemer (Slo) 3-2
Ryan Joyce (Eng)-Jan Dekker (Ned) 2-3

Tweede ronde (best of 5 sets)
Michael van Gerwen (Ned, 1)-Jelle Klaasen (Ned) 3-1
Jermaine Wattimena (Ned, 18)-Luke Humphries (Eng) 2-3
Rob Cross (Eng, 2)-Kim Huybrechts (Bel) 0-3
Ian White (Eng, 9)-Darius Labanauskas (Lit) 1-3
Michael Smith (Eng, 4)-Luke Woodhouse (Eng) 1-3

Gary Anderson (Sch, 5)-Brendan Dolan (NIe) 3-0
Krzysztof Ratajski (Pol, 21)-Zoran Lerchbacher (Oos) 3-1
Jeffrey de Zwaan (Ned, 23)-Darin Young (VS) 3-2
Stephen Bunting (Eng, 17)-Jose Justicia (Spa) 3-2
James Wade (Eng, 8)-Ritchie Edhouse (Eng) 3-0

John Henderson (Sch, 30)-James Richardson (Eng) 3-0
Steve Beaton (Eng, 25)-Kyle Anderson (Aus) 3-1
Chris Dobey (Eng, 22)-Ron Meulenkamp (Ned) 3-2
Danny Noppert (Ned, 31)-Callan Rydz (Eng) 3-2
Dave Chisnall (Eng, 10)-Vincent van der Voort (Ned) 3-1

Gerwyn Price (Wal, 3)-William O'Connor (Ier) 3-2
Darren Webster (Eng, 20)-Yuki Yamada (Jap) 3-0
Mervyn King (Eng, 19)-Ciaran Teehan (Ier) 3-2
Jonny Clayton (Wal, 16)-Jan Dekker (Ned) 3-0
Ricky Evans (Eng, 32)-Mark McGeeney (Eng) 3-1

Nathan Aspinall (Eng, 12)-Danny Baggish (VS) 3-1
Joe Cullen (Eng, 15)-Nico Kurz (Dui) 1-3
Max Hopp (Dui, 24)-Benito van de Pas (Ned) 3-2
Peter Wright (Sch, 7)-Noel Malicdem (Fil) 3-2
Keegan Brown (Eng, 26)-Seigo Asada (Jap) 2-3

Simon Whitlock (Aus, 14)-Harry Ward (Eng) 3-0
Steve West (Eng, 28)-Ryan Searle (Eng) 0-3
Adrian Lewis (Eng, 13)-Cristo Reyes (Spa) 3-2
Daryl Gurney (NIe, 6)-Justin Pipe (Eng) 3-0
Glen Durrant (Eng, 27)-Damon Heta (Aus) 3-0

Mensur Suljovic (Oos, 11)-Fallon Sherrock (Eng) 1-3
Dimitri Van den Bergh (Bel, 29)-Josh Payne (Eng) 3-0

Derde ronde (best of 7 sets)
Jonny Clayton (Wal, 16)-Stephen Bunting (Eng, 17) 0-4
Darius Labanauskas (Lit)-Max Hopp (Dui, 24) 4-2
Nathan Aspinall (Eng, 12)-Krzysztof Ratajski (Pol, 21) 4-3
James Wade (Eng, 8)-Steve Beaton (Eng, 25) 2-4

Kim Huybrechts (Bel)-Danny Noppert (Ned, 31) 4-2
Michael van Gerwen (Ned, 1)-Ricky Evans (Eng, 32) 4-0
Nico Kurz (Dui)-Luke Humphries (Eng) 2-4
Adrian Lewis (Eng, 13)-Darren Webster (Eng, 20) 4-3

Luke Woodhouse (Eng)-Dimitri Van den Bergh (Bel, 29) 2-4
Dave Chisnall (Eng, 10)-Jeffrey de Zwaan (Ned, 23) 3-4
Gary Anderson (Sch, 5)-Ryan Searle (Eng) 4-3
Peter Wright (Sch, 7)-Seigo Asada (Jap) 4-2

Simon Whitlock (Aus, 14)-Mervyn King (Eng, 19) 4-1
Daryl Gurney (NIe, 6)-Glen Durrant (Eng, 27) 2-4
Fallon Sherrock (Eng)-Chris Dobey (Eng, 22) 2-4
Gerwyn Price (Wal, 3)-John Henderson (Sch, 30) 4-0

Vierde ronde (best of 7 sets)
Gary Anderson (Sch, 5)-Nathan Aspinall (Eng, 12) 2-4
Michael van Gerwen (Ned, 1)-Stephen Bunting (Eng, 17) 4-0
Steve Beaton (Eng, 25)-Darius Labanauskas (Lit) 2-4
Kim Huybrechts (Bel)-Luke Humphries (Eng) 1-4

Dimitri Van den Bergh (Bel, 29)-Adrian Lewis (Eng, 13) 4-3
Peter Wright (Sch, 7)-Jeffrey de Zwaan (Ned, 23) 4-3
Glen Durrant (Eng, 27)-Chris Dobey (Eng, 22) 4-3
Gerwyn Price (Wal, 3)-Simon Whitlock (Aus, 14) 4-2

Kwartfinales (best of 9 sets)
Nathan Aspinall (Eng, 12)-Dimitri Van den Bergh (Bel, 29) 5-3
Luke Humphries (Eng)-Peter Wright (Sch, 7) 3-5
Michael van Gerwen (Ned, 1)-Darius Labanauskas (Lit) 5-2
Glen Durrant (Eng, 27)-Gerwyn Price (Wal, 3) 1-5

Halve finales (best of 11 sets)
Peter Wright (Sch, 7)-Gerwyn Price (Wal, 3) 6-3
Nathan Aspinall (Eng, 12)-Michael van Gerwen (Ned, 1) 3-6

Finale (best of 13 sets)
Peter Wright (Sch, 7)-Michael van Gerwen (Ned, 1) 7-3