
Prinses Beatrix opent museum Villa Mondriaan
In het voormalige woonhuis van Piet Mondriaan wordt aandacht besteed aan de periode waarin de schilder een belangrijk deel van zijn artistieke ontwikkeling meemaakte.
De plannen voor het museum werden in rap tempo, binnen anderhalf jaar, gerealiseerd. Dat dit zo snel lukte in een tijd van bezuinigingen, was mogelijk dankzij een ondernemer uit Winterswijk, wiens naam eerst niet werd onthuld. Omroep Gelderland meldde in een reportage dat het ging om miljonair Anjo Joldersma.
In het huis van de familie Mondriaan, waar de kunstenaar tussen zijn 8e en 20e levensjaar woonde, zijn werken te zien uit de eerste twintig jaar van het leven van Mondriaan. Zijn werk was toen vooral figuratief en verkennend.
Villa Mondriaan
Villa Mondriaan heeft een samenwerkingsovereenkomst met het Gemeentemuseum in Den Haag. De organisatie wordt draaiende gehouden met de hulp van vrijwilligers.
Het museum opent met de expositie Waar het Allemaal Begon!. Naast bruiklenen en kopieën van vroege kunstwerken van Mondriaan, zijn ook hedendaagse kunstenaars met hun werk vertegenwoordigd.