Het schilderij Afrikaans landschap bij nacht van prins Bernhard heeft maandag op een veiling via de website Kunstveiling.nl 20.500 euro opgebracht, exclusief 15 procent veilingkosten. In 2001 leverde het werk, dat bestaat uit olieverf op doek, bij een benefietveiling met 100.000 gulden (ruim 45.000 euro) nog ruim het dubbele op.

Het openingsbod op het schilderij van de man van voormalig koningin Juliana was op 8 februari 4.000 euro. Dat bod bleef tot maandagmiddag staan. De eindtijd van de online veiling werd van 19.08 uur tot 20.53 uur meerdere malen uitgesteld omdat vlak voor het aflopen ervan nieuwe biedingen binnenkwamen.

Het verwachte eindbedrag werd door Kunstveiling.nl op 6.000 euro geschat. "We zijn daarom zeer tevreden met de opbrengst", zegt Judith Konz, zakelijk directeur van het platform, tegen het ANP. Volgens Konz is het "gebruikelijk dat voor benefietveilingen de opbrengst altijd wat hoger ligt".

Afrikaans landschap bij nacht toont een donkere rij bomen tegen een heldere oranje-blauwe hemel. De prins bracht het door hem gesigneerde schilderij van 28,5 bij 38,5 centimeter in 2001 in op een benefietveiling voor de bestrijding van lymfeklierkanker bij kinderen.

Prins Bernhard begon in de jaren veertig met schilderen en deed dat graag tot aan zijn dood in 2004. Hij legde voornamelijk landschappen vast en gaf zijn werk vaak weg of schonk doeken aan een goed doel.

Afrikaans landschap bij nacht (1977) van prins Bernard.

Foto: Kunstveiling.nl