Ga naar de inhoud Logo NU.nl
  • Voorpagina
  • Net binnen
  • Populair
  • Algemeen
  • Economie
  • Sport
  • Media en Cultuur
  • Achterklap
  • Shop
  • Voorpagina
    • Net binnen
    • Meest gelezen
    • Oorlog Oekraïne
    • Binnenland
    • Buitenland
    • Algemeen
    • Politiek
    • Uit andere media
    • Video
    • Podcast
    • Weer
  • Economie
    • Klimaat
    • Tech
    • Wonen
    • Geld
    • Werk
    • Auto
    • Aandelen
  • Sport
    • Voetbal
    • Formule 1
    • Scorebord
    • Sportspellen
  • Media en cultuur
    • Films en series
    • Muziek
    • Boek en cultuur
    • Media
    • Achterklap
    • Koningshuis
    • TV gids
  • Overig
    • Dagelijks leven
    • Het Woord
    • Kind en Gezin
    • Dieren
    • Eten en drinken
    • Gezondheid
    • NUcheckt
    • Opmerkelijk
    • Wetenschap
    • Spellen
    • Over NU.nl
    • NUfolder
    • NUshop
    • Tickets
Woensdag 27 september 2023 | Het laatste nieuws het eerst op NU.nl
Weer, veel bewolking 19° TV GidsLive voetbalwedstrijden 17 liveVerkeersinformatie 3 kmBeursinformatie 721.74
OMT adviseert om al het onderwijs open te houden, nog geen besluit kabinet

OMT adviseert om al het onderwijs open te houden, nog geen besluit kabinet

Door NU.nl

25 nov 2021 om 11:47 Update: 2 jaar geleden
Reacties op dit nieuwsbericht4.1K reacties
Delen via WhatsAppDelen via WhatsAppWhatsAppDelen via FacebookDelen via FacebookFacebookDelen via TwitterDelen via TwitterTwitterDelen via LinkedInDelen via LinkedInLinkedInDelen via E-mailDelen via E-mailE-mail
Het Outbreak Management Team (OMT) heeft het demissionaire kabinet geadviseerd het hele onderwijs open te houden, melden de NOS en het AD donderdag op basis van bronnen. Het kabinet heeft het deskundigenteam vanwege het oplopende aantal besmettingen eerder om advies gevraagd.

Volg dit onderwerp

Ontvang meldingen bij belangrijk nieuws over het coronavirus

Het OMT vindt dat er ondanks het grote aantal besmettingen op scholen alles aan gedaan moet worden om een sluiting te voorkomen.

Het OMT-advies geldt voor basisscholen, middelbare scholen, hogescholen en universiteiten. Het kabinet zou eerst moeten bekijken wat buiten het onderwijs gedaan kan worden om het aantal nieuwe besmettingen terug te dringen.

Het is niet duidelijk of het kabinet het advies overneemt. Daar overleggen de bewindspersonen later op de dag over. Vrijdag geven demissionair premier Mark Rutte en demissionair minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid) weer een persconferentie.

Onderwijssector roept kabinet ertoe op advies op te volgen

De onderwijssector hoopt dat het kabinet zal beslissen de scholen open te houden. De PO-Raad, die namens het basisonderwijs spreekt, roept het kabinet ertoe op het advies op te volgen.

"Tijdens eerdere schoolsluitingen hebben we gezien dat het voor kinderen ontzettend belangrijk is om samen met klasgenootjes naar school te gaan", zegt voorzitter Freddy Weima. Ook de VO-raad, die de middelbare scholen vertegenwoordigt, wil graag dat de scholen openblijven.

  • Wat moet je doen als je corona hebt? Dit zijn nu de regels
    Zie ookWat moet je doen als je corona hebt? Dit zijn nu de regels

Sluiting voor onderwijsinstanties niet onbespreekbaar

Wat de onderwijsinstanties zelf betreft is een sluiting niet onbespreekbaar, maar moet de maatregel alleen worden ingezet "als het niet anders kan". Dat laten ze weten aan NU.nl.

Volgens woordvoerder Harm van Gerven van de PO-Raad moet het onderwijs meedenken met het kabinet. "We moeten niet het onmogelijke vragen. Als het niet kan, moeten de scholen sluiten."

Daarbij plaatst hij wel direct de kanttekening dat een algehele scholensluiting voorkomen kan worden als bijvoorbeeld alleen scholen met (veel) besmettingen worden gesloten.

Daar gaat ook de voorkeur van de VO-raad naar uit, valt woordvoerder Stan Termeer hem bij. "Het onderwijs moet zo lang als mogelijk op reguliere wijze gegeven worden", aldus Termeer.

"Maar wij hebben geen verstand van het bestrijden van de pandemie. Daar zijn andere mensen voor. Als het kabinet de afweging maakt dat het niet verstandig is, dan kan het niet."

Huidige maatregelen lijken slechts beperkt te werken

Het kabinet hoopte dat de "harde klap" (de vervroegde sluiting van horeca en winkels) deze week zou leiden tot een daling van het aantal nieuwe besmettingen en ziekenhuisopnames. Maar vooralsnog lijken deze maatregelen maar een beperkt effect te hebben. Daarom heeft het kabinet de persconferentie van 3 december vervroegd naar vrijdag.

Volgens minister De Jonge moet de situatie nog deze week flink veranderen om te voorkomen dat de druk op de zorg te groot wordt. Als dat er niet in zit, moet volgens hem een ommekeer geforceerd worden.

Het is nog niet duidelijk welke maatregelen nodig zijn om het tij op korte termijn te keren. Diederik Gommers, voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Intensive Care (NVIC), riep dinsdagavond op tot een harde lockdown.

Wat de mogelijke impact is van 2G op het aantal ziekenhuisopnames

Beeld uit video: Wat de mogelijke impact is van 2G op het aantal ziekenhuisopnames1:57
Afspelen knop

Wat de mogelijke impact is van 2G op het aantal ziekenhuisopnames

Beeld: ANP
Reacties op dit nieuwsbericht4.1K reacties
Delen via WhatsAppDelen via WhatsAppWhatsAppDelen via FacebookDelen via FacebookFacebookDelen via TwitterDelen via TwitterTwitterDelen via LinkedInDelen via LinkedInLinkedInDelen via E-mailDelen via E-mailE-mail

Lees meer over:

BinnenlandCoronavirus

NUjij: Uitgelichte reacties

Aaltje
Leerkracht basisonderwijs
25 nov 2021 om 11:51
De groep waar op dit moment de meeste besmettingen plaatsvinden, zijn de schoolgaande kinderen. En deze groep mag elkaar en daardoor ook anderen, blijven besmetten. Heel bijzonder. Ik ben benieuwd welke sectoren er dan helemaal dicht moeten. Weer de horeca? De niet-essentiele winkels? Vertel het maar. Uit ervaring weet ik dat het in de weken voor kerst super gezellig is op school, maar naar mijn idee niet de belangrijkste qua leerrendement. (Want daar heeft iedereen het over, over die achterstanden die zouden ontstaan.) Dus waar slaat dit advies op?
Respect: 👍 736Reacties: 💬 144
Reageer
Apleestmee
25 nov 2021 om 11:49
Hier een moeder van 3 kinderen in de basisschool leeftijd en docent VO. Ik denk dat twee weken de scholen dicht voor de kerstvakantie niet zo’n slecht idee is, je zorgt dan ervoor dat er 4 weken lang geen besmettingen meer op scholen plaatsvinden. Misschien net genoeg om in deze heftige bosbrand een brandvrije border aan te leggen. Het is nu ook halfbakken werk met zo nu en dan een eigen kind in quarantaine. Of met een halve klas thuis en de andere helft in het lokaal. Twee weken thuisonderwijs is te overzien!
Respect: 👍 380Reacties: 💬 50
Reageer
Bekijk meer reactiesBekijk alle reacties


Aanbevolen artikelen


NUjij-reacties

Reacties op dit nieuwsbericht4.1K reacties

Net binnen

  • 20:53
    Van Gogh Museum slaat handen ineen met Pokémon: 'Er is een sterke link'
  • 20:49
    Wel of geen wet voor spreiden asielopvang? Kamer is er nog niet over uit
  • 20:40
    Canadese premier Trudeau biedt excuses aan voor uitnodigen SS'er in parlement
  • 20:40
    Lugubere vondsten in Venlo: twee dode pony's en een paardenhoofd

Meer Economie

  • Jongeren onder de zestien jaar mogen voortaan geen flitsbezorger worden
    Jongeren onder de zestien jaar mogen voortaan geen flitsbezorger worden
  • jan linders roermond
    Jumbo mag vier Limburgse supermarkten overnemen
  • Contactformulier op Arriva-website lekt contactgegevens van 195.000 reizigers
    Contactformulier op Arriva-website lekt contactgegevens van 195.000 reizigers
  • Philips slaapapneu
    Philips gaf duizenden klachten over apneuapparaten jarenlang niet door
  • Fabriek Chemours aansprakelijk voor pfas-vervuiling in omgeving Dordrecht
    Fabriek Chemours aansprakelijk voor pfas-vervuiling in omgeving Dordrecht
Meer Economie

Meest gelezen

  • 1
    Marco Borsato wordt vervolgd voor zedendelict met minderjarige
  • 2
    Wiegman gefrustreerd na buitenspelgoal van Nederland: 'Het hele stadion zag het'
  • 3
    Oranje verslaat Engeland van Wiegman en houdt olympische droom levend
  • 4
    Donald Trump en familiebedrijf zijn schuldig aan financiële fraude
  • 5
    Feyenoord scoort nog één keer in restant tegen Ajax en boekt historische zege


Nieuwsvideo's

  • Dronebeelden tonen ravage na dodelijke brand op Iraakse bruiloft
    Dronebeelden tonen ravage na dodelijke brand op Iraakse bruiloft
  • Nieuwe statiegeldautomaat voorkomt plakkende handen
    Nieuwe statiegeldautomaat voorkomt plakkende handen
  • Weinig vrienden? 'Dat ligt niet aan jou, jij bent niet sociaal onhandig'
    Weinig vrienden? 'Dat ligt niet aan jou, jij bent niet sociaal onhandig'
  • Tieners plunderen Amerikaanse winkels en stelen iPhones
    Tieners plunderen Amerikaanse winkels en stelen iPhones

  • Voorpagina
  • Economie
  • Sport
  • Media en cultuur
  • Overig
  • Voorpagina
    • Net binnen
    • Meest gelezen
    • Oorlog Oekraïne
    • Binnenland
    • Buitenland
    • Algemeen
    • Politiek
    • Uit andere media
    • Video
    • Podcast
    • Weer
  • Economie
    • Klimaat
    • Tech
    • Wonen
    • Geld
    • Werk
    • Auto
    • Aandelen
  • Sport
    • Voetbal
    • Formule 1
    • Scorebord
    • Sportspellen
  • Media en cultuur
    • Films en series
    • Muziek
    • Boek en cultuur
    • Media
    • Achterklap
    • Koningshuis
    • TV gids
  • Overig
    • Dagelijks leven
    • Het Woord
    • Kind en Gezin
    • Dieren
    • Eten en drinken
    • Gezondheid
    • NUcheckt
    • Opmerkelijk
    • Wetenschap
    • Contact met de redactie
    • Colofon
    • Nieuwsbrieven
    • Over NU.nl
    • Copyright
    • Disclaimer
    • Privacy en cookiebeleid
    • Klachten / Feedback
    • Toegankelijkheid
    • Adverteren
    • Apps
    • Werken bij NU.nl
    • Verzekeringvergelijker
    • Privacy instellingen
  • Contact met de redactie
  • Colofon
  • Nieuwsbrieven
  • Over NU.nl
  • Copyright
  • Disclaimer
  • Privacy en cookiebeleid
  • Klachten / Feedback
  • Toegankelijkheid
  • Adverteren
  • Apps
  • Werken bij NU.nl
  • Verzekeringvergelijker
  • Privacy instellingen

Volg ons op:

©2023 DPG Media B.V. – alle rechten voorbehouden