Ga naar de inhoud Logo NU.nl
  • Voorpagina
  • Net binnen
  • Populair
  • Algemeen
  • Economie
  • Sport
  • Media en Cultuur
  • Achterklap
  • Shop
  • Voorpagina
    • Net binnen
    • Meest gelezen
    • Oorlog Oekraïne
    • Binnenland
    • Buitenland
    • Algemeen
    • Politiek
    • Uit andere media
    • Video
    • Podcast
    • Weer
  • Economie
    • Klimaat
    • Tech
    • Wonen
    • Geld
    • Werk
    • Auto
    • Aandelen
  • Sport
    • Voetbal
    • Formule 1
    • Scorebord
    • Sportspellen
  • Media en cultuur
    • Films en series
    • Muziek
    • Boek en cultuur
    • Media
    • Achterklap
    • Koningshuis
    • TV gids
  • Overig
    • Dagelijks leven
    • Het Woord
    • Kind en Gezin
    • Dieren
    • Eten en drinken
    • Gezondheid
    • NUcheckt
    • Opmerkelijk
    • Wetenschap
    • Spellen
    • Over NU.nl
    • NUfolder
    • NUshop
    • Tickets
Zondag 24 september 2023 | Het laatste nieuws het eerst op NU.nl
Weer, helder 20° TV GidsLive voetbalwedstrijden 10 liveVerkeersinformatie 42 kmBeursinformatie 730.09
Beschermingsmiddelen zorgpersoneel

Zorg vreest vast te lopen door strengere quarantaineregels: 'Onwerkbaar'

Door NU.nl/ANP

18 nov 2021 om 13:09 Update: 2 jaar geleden
Reacties op dit nieuwsbericht815 reacties
Delen via WhatsAppDelen via WhatsAppWhatsAppDelen via FacebookDelen via FacebookFacebookDelen via TwitterDelen via TwitterTwitterDelen via LinkedInDelen via LinkedInLinkedInDelen via E-mailDelen via E-mailE-mail
Zorgorganisaties vrezen grote personeelsproblemen als de strengere quarantaineregels ook voor hun personeel gaan gelden. Het zou tot onwerkbare situaties leiden.

De details van de regels moeten nog uitgewerkt worden, maar het nieuwe uitgangspunt wordt dat huisgenoten van mensen die het coronavirus hebben opgelopen uit voorzorg thuis moeten blijven, ook als ze zijn gevaccineerd of eerder zijn hersteld van een infectie. "Dat kunnen wij ons vanuit de zorg niet veroorloven", laat de woordvoerder van ziekenhuisbestuurder Ernst Kuipers weten.

Het wordt volgens Kuipers "onwerkbaar" als ziekenhuispersoneel niet wordt uitgezonderd. "Dan lopen we vast", vreest de voorzitter van het Landelijk Netwerk Acute Zorg (LNAZ).

De gehandicaptenzorg denkt er precies zo over. Die sector vreest een verdubbeling van het nu al hoge ziekteverzuim. In een brandbrief aan demissionair minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid) noemt de Vereniging Gehandicaptenzorg Nederland (VGN) het "zeer wenselijk om zorgmedewerkers met cliëntcontact die gezond zijn zoveel mogelijk aan het werk te houden".

Het demissionaire kabinet kondigde vorige week aan dat vanwege het snel oplopende aantal coronabesmettingen het quarantainebeleid wordt aangescherpt. Het RIVM werkt nog aan een nieuwe richtlijn. Een woordvoerder kon donderdag nog niet zeggen of daarin uitzonderingen komen te staan. Ook liet hij in het midden wanneer de richtlijn precies zal verschijnen. Op de website van de Rijksoverheid staat dat de regels voor quarantaine "naar verwachting" deze vrijdag worden aangepast.

  • België gaat ongevaccineerd zorgpersoneel ontslaan
    Zie ookBelgië gaat ongevaccineerd zorgpersoneel ontslaan

Maatregel zou tot ongehoorzaamheid kunnen leiden

VGN-directeur Frank Bluiminck waarschuwt in zijn brief aan de minister voor "onoplosbare dilemma's op de werkvloer en gedachten in de richting van ongehoorzaamheid". Wat hem betreft moeten gezonde, klachtenvrije zorgmedewerkers daarom worden uitgezonderd van de regel.

Zowel Bluiminck als Kuipers wijst erop dat zorgmedewerkers persoonlijke beschermingsmiddelen gebruiken. "We zijn gewend om de patiënt op die manier te beschermen, bijvoorbeeld met chirurgische mondkapjes en handschoenen, dat hoort bij ons dagelijkse werk", zegt de woordvoerder van Kuipers.

Beroepsorganisatie NU'91 vindt dat eerst naar andere oplossingen moet worden gekeken. "Ik snap dat het een groot probleem is, maar je wil wel zo veilig mogelijk werken", zegt een woordvoerder. Volgens de organisatie zouden bijvoorbeeld meer studenten ingezet kunnen worden.

Ook ziet NU'91 mogelijkheden om het voor parttimers aantrekkelijker te maken meer uren te draaien. "Zorg dat de kinderopvang wordt geregeld en dat mensen al hun toeslagen behouden."

  • Ziekenhuizen leveren ic-capaciteit in door nijpend tekort aan zorgpersoneel
    Zie ookZiekenhuizen leveren ic-capaciteit in door nijpend tekort aan zorgpersoneel
Beeld: ANP
Reacties op dit nieuwsbericht815 reacties
Delen via WhatsAppDelen via WhatsAppWhatsAppDelen via FacebookDelen via FacebookFacebookDelen via TwitterDelen via TwitterTwitterDelen via LinkedInDelen via LinkedInLinkedInDelen via E-mailDelen via E-mailE-mail

Lees meer over:

ZorgCoronavirus

NUjij: Uitgelichte reacties

Liefstbeth
18 nov 2021 om 14:42
Ik werk zelf in de zorg en begeleid mensen met gedragsproblemen. Overschot aan mensen die in de ziektewet zitten door o.a personeels tekort, hoge werkdruk en mensen die ongeschikt zijn worden aangenomen omdat er zoveel tekorten zijn. Elke dag op je tenen lopen door fysiek en verbaal aggresief gedrag is pittig maar maakt het nog zwaarder zonder een stabiel vol team. Door personeel maar thuis te laten waardoor ander personeel moet komen opdraven terwijl ze al een werkweek hebben gehad van 80 uur zorg je ervoor dat ook die mensen een keer opgebrand raken en zo kom je weer in die visuele cirkel terecht. Het is voor veel mensen moeilijk te begrijpen hoe intensief een werkdag in onze zorg is laat staan de afgelopen twee jaar. Naar mijn mening kunnen we alles aan zolang er een stabiel volwaardig team staat, helaas zijn die op het moment zeldzaam. Please zorg voor genoeg personeel en houd rekening met het feit dat het werk geestelijk veel vraagt door alles wat je moet incasseren op een dag.
Respect: 👍 57Reacties: 💬 6
Reageer
FrFc
18 nov 2021 om 14:38
Dit is nu precies waar de schoen wringt: het kabinet raakt verstrikt in het eigen niet consistente net. 2 jaar geleden had ingezet moeten worden op een grotere zorgcapaciteit, breed, dus niet alleen mbt de ic. Lonen moeten marktconform worden. Betaald worden naar het niveau en de expertise. Daarnaast zoveel mogelijk vaccineren voor mensen boven de 40 jaar en kwetsbaren. Ook vwb de boosterprik. Dan kunnen de regels los gelaten worden. Geen 2 deling, geen checks, geen dilemma's meer. Maar het kabinet zet liever geld in op maatregelen en handhaving ipv STRUCTUREEL geld inzetten op de zorg.
Respect: 👍 46Reacties: 💬 4
Reageer
Bekijk meer reactiesBekijk alle reacties


Aanbevolen artikelen


NUjij-reacties

Reacties op dit nieuwsbericht815 reacties

Net binnen

  • 16:33
    Van der Poel kan ondanks sterke start niet verrassen bij olympisch testevent
  • 16:20
    Klassieker tussen Ajax en Feyenoord definitief gestaakt wegens vuurwerkincidenten
  • 16:18
    VideoRobotonderzeeër filmt zeldzame Dombo-octopus
  • 16:00
    Russell Brand werd in 2014 al door politie ondervraagd over aanranding

Meer Economie

  • Tsjechische miljardair verkoopt miljoenenbelang in nieuwsmediagroep Le Monde
    Tsjechische miljardair verkoopt miljoenenbelang in nieuwsmediagroep Le Monde
  • We willen af van fossiele subsidies, maar hoe snel kan dat?
    We willen af van fossiele subsidies, maar hoe snel kan dat?
  • Vakantiewerk bijbaan horeca terras
    NU+Minimumloon gaat iets omhoog, kan het verder richting 16 euro?
  • Duitse woningbouwsector wil 50 miljard om uit de problemen te komen
    Duitse woningbouwsector wil 50 miljard om uit de problemen te komen
  • Nederland is de koning van de benzineprijzen
    NU+Nederland is de koning van de benzineprijzen
Meer Economie

Meest gelezen

  • 1
    Superieure Verstappen wint in Japan en bezorgt Red Bull constructeurstitel
  • 2
    OverzichtGeneraals Rusland mogelijk zwaargewond | Doorbraak lijkt geforceerd
  • 3
    Schaatsster Jutta Leerdam maakt bij Milan Fashion Week debuut op catwalk
  • 4
    Einde A12-demonstraties nog niet in zicht: 'Doel is niet om aardig te zijn'
  • 5
    Capsule met ruimtegruis landt weer op aarde na reis van 2,3 miljard kilometer


Nieuwsvideo's

  • Robotonderzeeër filmt zeldzame Dombo-octopus
    Robotonderzeeër filmt zeldzame Dombo-octopus
  • Samenvatting: Verstappen wint GP van Japan en sleept constructeurstitel binnen
    Samenvatting: Verstappen wint GP van Japan en sleept constructeurstitel binnen
  • Schaam jij je vaak? Dit zijn drie technieken om daarmee om te gaan
    Schaam jij je vaak? Dit zijn drie technieken om daarmee om te gaan
  • Hoe de NASA met jouw hulp ufo's wil zoeken
    Hoe de NASA met jouw hulp ufo's wil zoeken

  • Voorpagina
  • Economie
  • Sport
  • Media en cultuur
  • Overig
  • Voorpagina
    • Net binnen
    • Meest gelezen
    • Oorlog Oekraïne
    • Binnenland
    • Buitenland
    • Algemeen
    • Politiek
    • Uit andere media
    • Video
    • Podcast
    • Weer
  • Economie
    • Klimaat
    • Tech
    • Wonen
    • Geld
    • Werk
    • Auto
    • Aandelen
  • Sport
    • Voetbal
    • Formule 1
    • Scorebord
    • Sportspellen
  • Media en cultuur
    • Films en series
    • Muziek
    • Boek en cultuur
    • Media
    • Achterklap
    • Koningshuis
    • TV gids
  • Overig
    • Dagelijks leven
    • Het Woord
    • Kind en Gezin
    • Dieren
    • Eten en drinken
    • Gezondheid
    • NUcheckt
    • Opmerkelijk
    • Wetenschap
    • Contact met de redactie
    • Colofon
    • Nieuwsbrieven
    • Over NU.nl
    • Copyright
    • Disclaimer
    • Privacy en cookiebeleid
    • Klachten / Feedback
    • Toegankelijkheid
    • Adverteren
    • Apps
    • Werken bij NU.nl
    • Verzekeringvergelijker
    • Privacy instellingen
  • Contact met de redactie
  • Colofon
  • Nieuwsbrieven
  • Over NU.nl
  • Copyright
  • Disclaimer
  • Privacy en cookiebeleid
  • Klachten / Feedback
  • Toegankelijkheid
  • Adverteren
  • Apps
  • Werken bij NU.nl
  • Verzekeringvergelijker
  • Privacy instellingen

Volg ons op:

©2023 DPG Media B.V. – alle rechten voorbehouden