Strenger reisadvies en kleurcode geel voor Duitsland
Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het reisadvies ten aanzien van Duitsland aangepast vanwege het toenemende aantal coronabesmettingen. De kleurcode van Duitsland gaat van groen naar geel. Mensen die terugkomen uit het buurland moeten vanaf maandag een bewijs dat ze zijn ingeënt, negatief zijn getest of recent zijn genezen van COVID-19 laten zien.
Dat geldt vanaf 6 september ook voor Hongarije. Deze regel is van kracht voor mensen die terugreizen uit alle landen binnen de Europese Unie met de kleurcode geel.
Ook het reisadvies ten aanzien van de Verenigde Staten is aangepast. De Verenigde Staten gaan van geel naar oranje en gelden als een zeerhoogrisicogebied. Naast de VS gaan ook Kosovo, Montenegro en Noord-Macedonië naar oranje.
Vanaf zaterdag geldt voor mensen die vanuit deze landen in Nederland aankomen dat ze tien dagen in quarantaine moeten. Vanaf 6 september moeten reizigers uit deze landen zich verplicht laten testen, ook als ze volledig zijn ingeënt tegen COVID-19.
Normale kleurcodes voor landen met gevaarlijke virusvarianten
Het ministerie meldt ook dat er voor de zogeheten 'virusvariantlanden' geen speciale regels meer zijn. Deze landen, waar gevaarlijke virusvarianten bij veel mensen zijn aangetroffen, vallen nu onder de normale kleurcodes.
De kleurcode voor al deze landen blijft oranje, maar sommige landen gelden als hoogrisicogebied en sommige als zeerhoogrisicogebied. Daardoor zijn de coronamaatregelen voor mensen die uit deze landen naar Nederland komen niet meer hetzelfde voor elk land.
Mensen die naar Nederland reizen vanuit Brazilië, Frans-Guyana, Guyana, Panama, Suriname, Venezuela of Zuid-Afrika moeten verplicht in quarantaine en zich voor vertrek laten testen. Voor reizigers uit Argentinië, Bolivia, Chili, Colombia, de Dominicaanse Republiek, Ecuador, Paraguay, Peru en Uruguay geldt dat ze een coronabewijs moeten laten zien.
