14 oktober 2001
Vanochtend vroeg opgestaan uit mijn geleende bed en meteen mijn geleende laptop opgeladen met een geleend snoertje. Door Nico Dijkshoorn.
Daarna geleende beschuitjes met geleende jam gegeten en daarna op mijn geleende fiets naar Jeanine gereden, omdat ik haar baljurk mag lenen voor de demonstratie in Amsterdam.
Ik moet nog geld lenen om naar Amsterdam te kunnen reizen en ik heb wat boeken geleend voor onderweg. Hoop dat die in mijn geleende koffertje passen, tussen alle andere geleende spullen. Ik heb veel kleding geleend. Een goede demonstratie begint met de aankleding. Je kunt natuurlijk gewoon in je spijkerbroek heel somber voor je uit gaan zitten staren en mompelen dat alles oneerlijk is verdeeld, maar je kunt ook in geleende kleding van je zus met twee geleende tieten op je hoofd door een geleende megafoon heel hard schreeuwen dat bepaalde dingen gewoon anders moeten enzo. Ik verheug mij erg op de demonstratie. Leuk. Zie ik Annebet, Robbert-Pierre en Sijbrand weer eens, waar ik toen ook van alles van heb geleend, maar dat zijn ze waarschijnlijk vergeten, want zelf lenen ze ook alles.
15 oktober 2011
Zit in mijn geleende tentje en dan zie je dus in wat voor een ziek kapitalistisch kutland we wonen, want ik heb al mijn geleende haringen krom geslagen op de straatstenen. Wij van de Occupy beweging zien het als een provocatie, dat de gemeente, terwijl ze toch dagen lang de tijd hadden, niet even een grasveldje vlak voor de beurs hebben neergelegd. Had dat gras dan desnoods geleend. Nu moesten we weer bakstenen lenen waar we onze geleende tentjes mee op zijn plek konden houden. We lenen stroom van de omwonenden om onze laptops op te laden. Die mensen zijn fantastisch. Die wonen ook allemaal in geleende huizen, helemaal volgestopt met geleende meubeltjes en geleende boekenkasten.
15 oktober (avond)
Net de eerste actiedag achter de rug. Ik lig nu op een geleend luchtbed te tikken op mijn geleende laptop en ik moet zeggen, ik had erg veel succes. Het gaat nu dan toevallig over Occupy of zoiets, maar mij maakt het eigenlijk geen geleende reet uit waar ik tegen protesteer. De andere mensen ook niet. Het gaat om het samenzijn. Vanmiddag had ik heel veel succes met mijn act. Speelde ik eerst op een geleende gitaar een geleend liedje met geleende teksten over dat alles minder wordt en dan zong ik aan het eind van het refrein steeds “Want de macht die zit daar boven, in een ivoren toren. Door onze kreet vanuit het hart, zullen zij wel moeten horen.” Geen idee wat het betekent, maar het ging er in als geleende koek. Daarna heb ik mijn geleende baljurk in brand gestoken en ben ik zes keer tegen de deur van het beursgebouw aangehold. Kreeg ik heel veel goede reacties op. Morgen mag ik van de dokter weer heel voorzichtig demonstreren.
Jammer genoeg deden Michel en Tessa daarna een act in een geleend koeienpak. Liepen ze keihard over het plein en dan sloeg Robbie ze met een geleende bijl, met daarop het woord Bankwereld, in een klap in tweeën. Michel zei later dat het bij de act hoorde, dat zijn oor er af werd geslagen en dat hij daarmee op een bepaalde manier wilde verwijzen naar Vincent van Gogh, die op een bepaalde manier ook heel arm was enzo, door een crisis, maar daar geloofde ik niets van. Ik baal er een beetje van dat ze over mijn act heen gingen. Morgen wil ik ze voor zijn.
16 oktober 2011
Vandaag had ik veel succes met mijn vannacht getatoeëerde voorhuid, waar ik door een andere demonstrant “Aftrekpost” in heb laten rammen. Ook weer geen idee wat het betekent, maar ik had heel veel bekijks. Demonstreren, dat is tegenwoordig goed je concurrenten in de gaten houden. Steeds bezig zijn met het vernieuwen van je demonstratieperformance.
17 oktober 2011
Weer thuis, want het werd te koud voor een occupydinges. Trui geleend van mijn broer. Overmorgen demonstreren tegen dat alles groter wordt en niet kleiner. Ik ga iets doen met een trampoline en zes honden. Horen jullie nog.