Sandra van Nieuwland - Banging On The Doors Of Love
Eind 2012 schopte de zangeres uit Haarlem het tot de halve finale van The Voice Of Holland. Van winnares Leona Philippo hebben we weinig meer vernomen, maar Van Nieuwland domineerde begin dit jaar de verkooplijsten met And More en de daarvan afkomstige hitsingles. Het haastig samengestelde album bevatte vooral covers.
Een ander manco van dat debuutalbum was dat niet alle liedjes bij haar stem pasten en haar vocalen als geheel klonken ook niet altijd even prettig. Haar stem klinkt vele malen aangenamer, warmer en soepeler op opvolger Banging On The Doors Of Love, dat ook nog geheel uit eigen songmateriaal bestaat.
Van Nieuwland werd in haar composities bijgestaan door Tjeerd Bomhof, ook bekend als Dazzled Kid en frontman van Voicst. Eerder werkte hij al samen met zangeressen als Anouk, Roosbeef, Janne Schra en Krystl. Ook de koppeling met Van Nieuwland blijkt wonderwel uit te pakken en resulteert in een dozijn prettige popsongs.
Standhouden
Met behulp van Bomhof krijgt Van Nieuwland een geheel eigen muzikaal karakter aangemeten, zoals al prominent te horen was op de single Hunter. Hetzelfde klankbeeld wordt in standgehouden middels uitstekende liedjes als Oxygen, Love To Love, Always Alone en het titelnummer. Naar het einde toe zwakt de plaat wel wat af.
Vocaal overtreft Van Nieuwland zichzelf in de eenvoudige doch doeltreffende ballads Tidy & Quiet en Wait Or Forget. Hierop laat ze een duidelijke groei laat horen ten opzichte van een jaar geleden. Met dit album wordt wederom aangetoond dat een heldere visie een beter eindproduct oplevert dan enkel een aardige collectie covers.