Twee Britten schuldig bevonden aan omzagen iconische Sycamore Gap-boom
Twee mannen zijn schuldig bevonden aan het omzagen van een beroemde boom in Noord-Engeland, meldt BBC News. Het vellen van de zogenoemde Sycamore Gap Tree leidde twee jaar geleden tot veel woede en verdriet.
De iconische esdoorn was een van de meest gefotografeerde bomen van het land en speelde een prominente rol in een film over Robin Hood uit 1991. Hij stond naar schatting al bijna tweehonderd jaar precies tussen twee heuvels naast de Romeinse muur van Hadrianus. Die muur staat op de UNESCO-Werelderfgoedlijst en liep schade op bij het omzagen van de boom.
De twee mannen die nu schuldig zijn bevonden, zijn 39 en 32 jaar oud. Zij ontkennen schuld, maar de politie vond op de telefoon van een van hen beelden van het omzagen.
Hun motief blijft onduidelijk. Aanklagers suggereerden dat de mannen het voor de lol hebben gedaan, maar dat niet durven toe te geven vanwege de publieke woede die is ontstaan.
De twee horen in juli wat hun straf is.
