Ga naar de inhoud
Logo NU.nl
  • Voorpagina
  • Net binnen
  • Populair
  • Algemeen
  • Economie
  • Sport
  • Media en Cultuur
  • Achterklap
  • Shop
  • Voorpagina
    • Net binnen
    • Meest gelezen
    • Oorlog in Oekraïne
    • Spanningen Midden-Oosten
    • Binnenland
    • Buitenland
    • Algemeen
    • Politiek
    • Uit andere media
    • Video
    • Podcast
    • Weer
  • Economie
    • Klimaat
    • Tech
  • Sport
    • Voetbal
    • Formule 1
    • Wielrennen
    • Tennis
    • Sport Overig
    • Scorebord
    • Sportspellen
    • De Boordradio GP-spel
  • Media en cultuur
    • Films en series
    • Muziek
    • Boek en Cultuur
    • Media
    • Achterklap
    • Koningshuis
    • Tv-gids
  • Overig
    • Slimmer Leven
    • Dieren
    • NUjij
    • Het Woord
    • NUcheckt
    • Opmerkelijk
    • Wetenschap
    • Goed Nieuws
    • Spellen
    • Over NU.nl
    • NUshop
    • Adverteren
India voert raketaanvallen uit op doelen in Pakistan

India voert raketaanvallen uit op doelen in Pakistan

Door onze nieuwsredactie
6 mei 2025 om 22:19

India heeft dinsdagavond (Nederlandse tijd) raketaanvallen uitgevoerd op doelen in Pakistan. De spanningen tussen de twee landen zijn hoog opgelopen na een aanslag in de Indiase regio Kasjmir twee weken geleden. Pakistan meldt dat het bezig is met een vergeldingsaanval.



Op verschillende plekken in Pakistan zijn explosies gehoord, meldt persbureau Reuters. Het gaat om steden in de Pakistaanse grensregio's Kasjmir en Punjab. De aanvallen vonden plaats in de nacht.

De provincie Punjab heeft de noodtoestand uitgeroepen. Er zijn minstens acht mensen om het leven gekomen en twaalf mensen gewond geraakt, meldt het Pakistaanse leger. Twee van de doden zouden kinderen zijn.

Het is nog onduidelijk hoeveel doelen precies geraakt zijn. Volgens India zijn negen doelen met raketten onder vuur genomen. Een woordvoerder van het Pakistaanse leger heeft het over zes locaties. Daar zouden 24 inslagen zijn geweest.

De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif noemt de aanval een "afschuwelijke daad van agressie". "De vijand heeft een laffe aanval uitgevoerd", schrijft Sharif op X. Pakistan is inmiddels bezig met een vergeldingsaanval. Het is onduidelijk hoe die aanval eruitziet.


Beelden tonen Indiase aanval op Pakistan
Beelden tonen Indiase aanval op Pakistan

Volgens India waren 'terroristische groepen' het doelwit

De Indiase raketaanval heet operatie Sindoor en is volgens India gericht op "terroristische groepen" in Pakistan die terroristische aanvallen op India zouden plannen. India werd twee weken geleden opgeschrikt door een terroristische aanval, met 26 doden tot gevolg.

Om die reden zegt India dan ook dat het geen Pakistaanse militaire doelen onder vuur neemt. India meldt dat het twaalf mensen heeft gedood, volgens India allemaal terroristen. India beweert ook dat het 55 personen heeft verwond.

Het is niet helemaal duidelijk of de projectielen vanuit India zijn afgeschoten, of dat straaljagers boven Pakistan actief waren. Aan het begin van de avond beweerde Pakistan dat Indiase straaljagers niet het Pakistaanse luchtruim waren binnengedrongen. Maar later in de nacht beweerde het Pakistaanse leger dat meerdere Indiase gevechtsvliegtuigen zijn neergehaald.

Meerdere moskeeën geraakt

Volgens de Pakistaanse defensieminister Khawaja Muhammad Asif heeft India burgerdoelen aangevallen en zijn de doelwitten geen terroristische bases. Zeker twee moskeeën waren doelwit, zegt een Pakistaanse legerwoordvoerder.

Sinds de raketaanvallen is het ook onrustig op de grens tussen India en Pakistan in de regio Kasjmir. Militairen van beide legers schieten op elkaar. Op drie plekken zouden Pakistaanse troepen de grens zijn overgestoken, meldt Reuters op basis van getuigen. De grens in Kasjmir wordt al decennialang betwist door beide landen.
Pakistanen nemen de schade op aan een gebouw dat tijdens de aanval is geraakt. | Beeld: AP

Spanningen liepen op na aanslag in India

De Indiase aanval is een vergeldingsaanval na een terroristische aanval in het Indiase deel van de regio Kasjmir. Gewapende mannen openden daar twee weken geleden het vuur op toeristen, die vrijwel allemaal uit India kwamen.

De aanval werd opgeëist door een groep die volgens India banden heeft met de Pakistaanse militante beweging Lashkar-e-Taiba. Pakistan ontkent iets met de aanslag te maken te hebben.

Pakistan liet vorige week weten dat het binnen anderhalve dag een militaire aanval van India verwachtte. Die aanval is dus later gekomen dan Pakistan verwachtte.

De situatie tussen India en Pakistan rond Kasjmir is al decennialang ingewikkeld. In het onderstaande artikel lees je daar meer over:

India zou Pakistan willen aanvallen na dodelijke aanval: dit moet je weten
Zie ook |India zou Pakistan willen aanvallen na dodelijke aanval: dit moet je weten

Eerste internationale reacties

De Amerikaanse president Donald Trump heeft inmiddels gereageerd op de escalatie. Hij noemt de Indiase aanval een "schande".

Secretaris-generaal António Guterres van de Verenigde Naties heeft zijn zorgen geuit over de aanval. Hij roept op tot "maximale militaire terughoudendheid" van beide landen. "De wereld kan zich geen militaire confrontatie tussen India en Pakistan veroorloven", zegt een woordvoerder namens Guterres.

Indiase functionarissen hebben inmiddels contact gehad met diplomaten uit de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk, Saoedi-Arabië, de Verenigde Arabische Emiraten en Rusland, meldt Reuters op basis van bronnen. India heeft hen bijgepraat over de stappen die het land rond de aanval heeft genomen.

Pakistan heeft het luchtruim na de aanval van India gesloten. Vluchten worden omgeleid. Verschillende internationale luchtvaartmaatschappijen hadden afgelopen dagen al besloten niet over Pakistan te vliegen. Ook Indiase luchthavens in het noordwesten van het land, waar India aan Pakistan grenst, zijn dicht.

Heb jij een vraag over dit nieuws?

Om een vraag te kunnen stellen dien je in te loggen. Log in of maak binnen 1 minuut jouw gratis account aan.

NUjij-reacties

Reacties op dit nieuwsbericht52 reacties

Log in en lees reacties

Lees reacties, stel vragen aan de redactie, geef respect en praat mee over het belangrijkste nieuws.

  • Voorpagina
    • Net binnen
    • Meest gelezen
    • Oorlog in Oekraïne
    • Spanningen Midden-Oosten
    • Binnenland
    • Buitenland
    • Algemeen
    • Politiek
    • Uit andere media
    • Video
    • Podcast
    • Weer
  • Economie
    • Klimaat
    • Tech
  • Sport
    • Voetbal
    • Formule 1
    • Wielrennen
    • Tennis
    • Sport Overig
    • Scorebord
    • Sportspellen
    • De Boordradio GP-spel
  • Media en cultuur
    • Films en series
    • Muziek
    • Boek en Cultuur
    • Media
    • Achterklap
    • Koningshuis
    • Tv-gids
  • Overig
    • Slimmer Leven
    • Dieren
    • NUjij
    • Het Woord
    • NUcheckt
    • Opmerkelijk
    • Wetenschap
    • Goed Nieuws
    • Contact met de redactie
    • Colofon
    • Nieuwsbrieven
    • Over NU.nl
    • Huisregels NUjij
    • Copyright
    • Disclaimer
    • Klachten / Feedback
    • Toegankelijkheid
    • Adverteren
    • Werken bij NU.nl
    • Verzekeringvergelijker

Volg ons op sociale media

  • Volg ons op TikTok
  • Volg ons op Instagram
  • Volg ons op Facebook
  • Volg ons op YouTube
  • Volg ons op X
  • RSS Feed
Download de NU.nl app in de App StoreDownload de NU.nl app in de Google Play Store
  • Contact met de redactie
  • Colofon
  • Nieuwsbrieven
  • Over NU.nl
  • Huisregels NUjij
  • Copyright
  • Disclaimer
  • Klachten / Feedback
  • Toegankelijkheid
  • Adverteren
  • Werken bij NU.nl
  • Verzekeringvergelijker

NU.nl is onderdeel van DPG Media.

  • Cookiebeleid
  • Privacybeleid
  • Gebruiksvoorwaarden
  • Privacy-instellingen

KvK Nummer: 34172906 | BTW Nummer: NL810828662B01

© 2025 DPG Media B.V. Alle rechten voorbehouden