Frankrijk beschuldigt Rusland van cyberaanvallen bij verkiezingen en Spelen
Volgens het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken zit Rusland achter een reeks cyberaanvallen in Frankrijk. Dat gebeurde onder meer tijdens de presidentsverkiezingen van 2017 en de Olympische Spelen van vorig jaar in Parijs.
Een hackersgroep van de Russische geheime dienst GRU zou achter de verschillende aanvallen zitten. Een van die aanvallen was gericht op het campagneteam van president Emmanuel Macron rond de presidentverkiezingen van 2017. De groep met de naam APT28 hackte duizenden interne documenten van het campagneteam.
Ook verschillende ministeries, bedrijven in de defensie-industrie en organisaties in de financiële sector zouden het doelwit van de Russische hackers zijn geweest. Een ander opvallend doelwit was een sportorganisatie die betrokken was bij de Olympische en Paralympische Spelen van vorig jaar in Parijs.
Andere landen meldden eerder al dat de Russische geheime dienst achter cyberaanvallen zou zitten. Zo beschuldigden de Amerikaanse inlichtingendiensten APT28 van pogingen om de presidentsverkiezingen van 2016 te beïnvloeden.
