Italië haalt tientallen migranten op uit Albanië, dure opvangcentra nu leeg
Italië haalt meer dan veertig migranten op die eerder naar een opvangcentrum in Albanië waren gestuurd. Het besluit volgt op een nieuwe juridische tegenslag voor premier Giorgia Meloni.
Italië opende in oktober twee opvangcentra voor migranten in Albanië. De twee landen hadden daar afspraken over gemaakt. Rechters in Italië oordeelden echter dat de migranten niet in deze centra mogen worden vastgehouden en dat Italië ze moet opnemen.
Volgens de rechters kunnen asielaanvragen niet buiten de Europese Unie worden behandeld. Een rechter in Rome had al eerder bepaald dat de 43 mannen de EU mochten binnenkomen, meldt Politico.
Een schip van de kustwacht brengt de migranten nu naar de Zuid-Italiaanse havenstad Bari. Daar worden ze zaterdagavond verwacht. De opvangcentra staan nu leeg.
De centra zullen de Italiaanse schatkist de komende jaren zo'n 650 miljoen euro kosten, bleek eind vorig jaar uit een overheidsrapport.
De opvangcentra, ook al staan ze leeg, worden bewaakt door enkele overgebleven Italiaanse politieagenten. Zij verblijven naar verluidt op kosten van de staat in een vijfsterrenhotel in de buurt. Dat ontdekten Albanese undercover journalisten van Piranjat TV. Bovendien bleek dat op een van de locaties nu vooral zwerfhonden worden opgevangen.

