Meerdere politieauto's uitgebrand bij München, burgemeester spreekt van aanslag
Op een terrein aan de noordwestrand van München zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag in korte tijd 23 politieauto's uitgebrand. De politie gaat uit van brandstichting en werkt samen met de inlichtingendienst in het onderzoek naar de brand.
Een pand van de politie naast het terrein in de wijk Allach-Untermenzing liep schade op door de enorme hitte. Een naastgelegen centrum voor politiehonden is ook beschadigd. Er waren op het moment van de brand geen honden of mensen aanwezig. In de nacht hebben vijftig agenten de omgeving doorzocht.
De burgemeester van München, Dieter Reiter, heeft geschokt gereageerd en denkt dat het gaat om "een politiek gemotiveerde aanslag uit extreemlinkse kringen". Hij deelde geen bewijzen voor die claim.
Burgemeester Reiter heeft politiechef Thomas Hampel aangeboden brandweerauto's ter beschikking te stellen als de politie die nodig heeft.
