Te veel klimmers op Mount Everest dus komt Nepal met forse prijsverhoging
Nepal verhoogt de prijs om in het hoogseizoen de Mount Everest te mogen beklimmen van 11.000 naar 15.000 dollar (14.400 euro). Het land kreeg de afgelopen tijd kritiek, omdat het te veel bergbeklimmers zou toelaten op de hoogste berg ter wereld.
Bergbeklimmers speculeerden al langer over een mogelijke prijsverhoging. Die komt er in september, bevestigen de Nepalese autoriteiten. Wie in het hoogseizoen (april en mei) de berg van 8.849 meter wil beklimmen, zal daar voortaan 15.000 dollar voor moeten betalen. Dat is ruim een derde meer dan voorheen.
Met de hogere prijzen wil Nepal ook meer grip krijgen op de drukte op de hoogste berg ter wereld. In de voorbije jaren waagden steeds meer mensen zich aan de beklimming van de Everest, wat tot drukte en vervuiling leidde. In het hoogseizoen van 2024 kende Nepal 420 vergunningen toe.
