Amerikaan schuldig bevonden aan moord op Nederlandse militair in 2022
Een Amerikaanse man is vrijdag schuldig bevonden aan het doodschieten van de Nederlandse militair Simmie Poetsema (26) in 2022 in de Amerikaanse stad Indianapolis. Hij is ook schuldig aan het verwonden van twee van Poetsema's collega's. In februari hoort de dader zijn straf.
De jury in de rechtbank van Indianapolis oordeelde dat Shamar Duncan schuldig is aan moord, poging tot moord en zware mishandeling op 27 augustus 2022.
Poetsema en twee andere Nederlandse militairen werden die avond neergeschoten voor hun hotel. De 26-jarige korporaal overleed aan zijn verwondingen in het ziekenhuis.
De groepen gingen uit elkaar
De militairen stuitten die avond op Duncan en zijn twee vrienden, die de Nederlanders vervolgens lastigvielen. Poetsema en zijn collega's probeerden de boel volgens getuigen te sussen, maar er ontstond een handgemeen.
De groepen gingen uiteindelijk uit elkaar. De Amerikanen stapten in een voertuig en de Nederlanders keerden terug naar hun hotel. Plotseling keerde het voertuig van de Amerikanen om richting het hotel. Poetsema en zijn collega's werden vervolgens beschoten. Alle drie raakten ze gewond, de jonge korporaal overleefde dat niet.
De drie leden van het Korps Commandotroepen waren in de VS voor een training op een complex van het Amerikaanse ministerie van Defensie. Daar trainen militairen op gevechten in steden en dorpen. De schietpartij vond plaats in de vrije tijd van de militairen.

