Nederlander vast in Duitsland om dodelijk incident met champagnefles vol MDMA
Een Nederlandse man zit vast in Duitsland vanwege een een dodelijk incident met champagne. In 2022 kwam een 52-jarige man in het Beierse Weiden om het leven na het drinken uit een champagnefles, die gevuld bleek met MDMA.
De verdachte is een 45-jarige Nederlander, meldt Der Spiegel. De champagneflessen met MDMA, de werkzame stof in xtc-pillen, waren volgens de lokale aanklager van hem. De verdachte zou de flessen met drugs verspreid hebben. Zeven anderen dronken de drugs in februari 2022 en moesten naar het ziekenhuis.
Ook in Nederland moesten destijds mensen naar het ziekenhuis na het drinken van de drugs. De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) zag zich toen genoodzaakt te waarschuwen voor een bepaald soort champagnefles.
De 45-jarige verdachte zou in juni zijn opgepakt in Nederland en in september zijn overgeleverd aan Duitsland. Justitie verdenkt hem van onvrijwillige doodslag, onvrijwillig lichamelijk letsel en drugshandel. Hij zou momenteel vastzitten in een Beierse gevangenis.
In november 2023 werd ook al een verdachte in Nederland opgepakt. Toen ging het om een 35-jarige man uit Polen. Hij is later weer vrijgelaten. De Pool zou slechts verantwoordelijk zijn geweest voor de opslag van de flessen. De politie onderzoekt nog of er meer verdachten zijn. Ook het motief is nog niet bekend.
